Polskie Radio
Section05
influencerzy

Popularyzowanie polszczyzny w internecie. Kamila Kalińczak: lepiej jest polecać się nawzajem

Jak zdobyć popularność w internecie? Można tworzyć treści rozrywkowe, przygotowywać skompilowane informacje z kraju i świata lub zajmować się nauką - nie tylko fizyką czy chemią, ale i popularyzowaniem poprawnej polszczyzny. Jak wygląda taka działalność od kulis? O tym opowiedziała Kamila Kalińczak - dziennikarka, lektorka i trenerka wystąpień publicznych, którą w mediach społecznościowych obserwuje łącznie kilkaset tys. osób.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mateusz Adamczyk Kamila Kalińczak język polski media społecznościowe social media

Blaski i cienie życia internetowych influencerów - reportaż Weroniki Puszkar

Non stop przewijamy posty, przeglądamy rolki i relacje, które tworzą influencerzy na TikToku w internecie: reklamują ubrania, kosmetyki, pokazują swoje życie. Naturalnie poddani są ocenie, a obserwatorzy są różni. Nieraz bezlitośnie hejtują to, co widzą w sieci. Często robią to z fałszywego konta, więc czują się bezkarni.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Weronika Puszkar influencer internet media społecznościowe stalking

Maria Sadowska. Plany na serial o patoinfluencerach, gry i muzykę [WIDEO]

Maria Sadowska i Maja Staśko rozpoczęły prace nad serialem o świecie, w którym sprawcy przemocy stają się celebrytami, idolami młodzieży. Inspiracją dla reżyserki była "Pandora Gate". - To historia bardzo uniwersalna ubrana w nowe szaty, w szaty nowych technologii - mówi Maria Sadowska. 
Zobacz więcej na temat:  Kasia Dydo Czwórka KULTURA Maria Sadowska MUZYKA media społecznościowe gaming influencer Maja Staśko Gooral

Polka wśród 100 wpływowych i inspirujących kobiet roku według BBC

Polka Izabela Dłużyk znalazła się na liście stu kobiet roku opracowanej przez BBC. To dokumentalistka dźwiękowa, której pasją jest natura."Ranking stu wpływowych i inspirujących kobiet"- tak zestawienie opisuje stacja. Na liście są prawniczki: Michelle Obama i Amal Clooney. Jest hollywoodzka aktorka America Ferrera i zdobywczyni Złotej Piłki Aitana Bonmati, a także pracowniczka naukowa Uniwersytetu Gdańskiego, której pasją jest brzmienie przyrody.
Zobacz więcej na temat:  kobieta BBC

"Pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności jedynie kwestią czasu". Wiceszef MS o "Pandora Gate"

- Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wzywani są kolejni świadkowie, którzy przekazują informacje o skali przerażającego procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku youtuberów. Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców jest jedynie kwestią czasu - powiedział wiceszef MS Piotr Cieplucha.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia policja przestępczość Ministerstwo Sprawiedliwości internet influencer służby i bezpieczeństwo

Afera "Pandora Gate". Szef MSWiA: pan Wardęga jest w kontakcie z policją i prokuraturą

- Zabezpieczane są komputery, sprzęt elektroniczny, policja dociera do potencjalnych ofiar, tak żeby stworzyć im warunki do szybkiego złożenia zeznań w prokuraturze. Również pan Wardęga jest w kontakcie z policją i prokuraturą żeby złożyć wyczerpujące zeznania jako świadek - powiedział w piątek szef MSWiA, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński pytany o aferę pedofilską wśród youtuberów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński youtube policja polska cyberprzestępczość Komenda Główna Policji przestępczość Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pedofilia prokuratura influencer służby i bezpieczeństwo