Grochowska: nie urzeka mnie "magia czerwonego dywanu"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 17:57
Agnieszka Grochowska zagrała m.in. w głośnym obrazie "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Jej talent docenił ostatnio także Ridley Scott i zaangażował do filmu "Child 44", w reż. Daniela Espinosy. Aktorka pojawi się tam u boku takich gwiazd, jak Tom Hardy, Gary Oldman i Vincent Cassel.Agnieszka Grochowska: wielkie festiwale filmowe to masakra
Audio
  • Agnieszka Grochowska o aktorstwie, o tym czym różni się praca z amerykańskimi gwiazdami od tej na polskim planie filmowym o tym, czego życzy sobie w Nowym Roku (Czwórka/Ex Magazine)
Agnieszka Grochowska
Agnieszka GrochowskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Nie lubi udzielać wywiadów i mówić o sobie. Przyznaje, że rzadko słyszy komplementy, stara się nie brylować w towarzystwie, nie urzeka jej "magia czerwonego dywanu", ani blichtr i światła ramp. - Niespecjalnie to lubię, bo mam wrażenie, że to co robię, gdy nie ma wokół mnie kamer, i tak przysparza mi wielu atrakcji. Nie potrzebuję ich więcej - mówi Grochowska. - Raz na jakiś czas pojawiają się fajne festiwale filmowe i się tam pojawiam, ale muszę przyznać, że na żywo wyglądają one dużo gorzej niż na zdjęciach, które potem pojawiają się w prasie. Wszystko odbywa się zupełnie inaczej, niż można by sądzić.

Grochowska urodziła się 31 grudnia, więc zbliżający się Sylwester i przełom lat, to dla niej wydarzenie podwójnie wyjątkowe. Aktorka przyznaje jednak, że nie robi bilansu zysków i strat, stara się nie oceniać mijającego roku. Ostatnie 365 dni postanowiła jednak poświęcić głownie rodzinie, która całkiem niedawno się powiększyła. - To był pierwszy rok z moim synem, ale próbowałam wrócić do pracy - mówi gość "Ex Magazine". - Zagrałam więc u Krzysztofa Zanussiego w filmie "Obce ciało", a potem w amerykańskim "Child 44". Mam tam niewiele scen, ale sądzę, że nie da się ich wyciąć - dodaje ze śmiechem.

Agnieszka
Agnieszka Grochowska w Czwórce

Jak przyznaje aktorka, praca na amerykańskim planie filmowym bardzo różni się od tej przy polskich produkcjach. - Tam jest inny system. Każdy ma swoją przyczepę, a aktorzy nie poruszają się po terenie samodzielnie, tylko ludzi, którzy towarzyszą im aż przed kamery. Miałam wrażenie, że to za duże ubezwłasnowolnienie - opowiada Grochowska. - Wolałabym móc samodzielnie zrobić sobie kawę, nie być cały czas pod kontrolą. Większy budżet, który jest do dyspozycji sprawia, że zamiast dziesięciu scen, dziennie nagrywa się jedną.

Grochowska ceni talent wielu kolegów po fachu. Jej zdaniem sekretem dobrego aktorstwa jest umiejętność uwierzenia na chwilę, że jest się kimś innym.

(kd)

Czytaj także

Marta Nieradkiewicz: jestem uparta, łatwo się ze mną nie pracuje

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2013 19:00
Nie wie, jak reagować na komplementy, i ma coraz większy problem, bo jej kolejne role zdobywają uznanie krytyków, a Marta Nieradkiewicz wyrasta na jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Kawalerowicz: Zbyszek Cybulski w każdym filmie grał siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 15:00
Był nieobliczalny, nie potrafił powtórzyć wyuczonego tekstu, a jego kreacje były niepowtarzalne. Jak dotąd historia polskiego kina nie doczekała się większej legendy niż ta, która do dziś otacza postać Zbigniewa Cybulskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Seweryn: warto nauczyć się odpoczywać

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 15:15
Wielu mówi o niej, że "wprowadziła nową jakość" na polską scenę teatralną. Maria Seweryn przyznaje, że dopiero od niedawna stara się zwolnić szalone dotychczas tempo życia.
rozwiń zwiń