Natalia Sikora na szlaku wielkiej kariery

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 18:22
Przebojem podbiła serca fanów oraz krytyków doskonałym występem w telewizyjnym show. Natalia Sikora to jedna z najciekawszych postaci młodego pokolenia na muzycznej scenie.
Audio
  • Natalia Sikora opowiada o dotychczasowym przebiegu kariery i artystycznych aspiracjach (Czwórka/Ex Magazine)
Natalia Sikora
Natalia SikoraFoto: PAP/ Ireneusz Sobieszczuk

Artystka łączy światy muzyki oraz aktorstwa. Występuje m.in. w Teatrze Polskim. W ostatnich miesiącach zaczęła robić prawdziwą furorę. Nic dziwnego, że miniony, 2013 rok, był dla niej najbardziej wyczerpującym w życiu.

- Był to dla mnie bardzo, bardzo zajęty rok, a przede mną równie zajęty, ale jakoś się powoli w niego wpędzam - mówi gość "Ex Magazine". - Na razie w takim trochę wolniejszym, świątecznym tempie, ale już wiem, że zapowiada się równie intensywny rok.
W ubiegłym roku Sikora wygrała II edycję programu "The Voice of Poland". Od tego czasu mocniej zaistniała w świadomości odbiorców.

- Większość osób kojarzy mnie z racji śpiewania, ale zawsze podkreślam, że gdzieś tam nie rozdzielam strefy aktorskiej od muzycznej. Nie lubię używać zresztą słowa zawód. Gdy jednak już muszę to wpisuję zawód aktorka.
Do gościa "Ex Magazine" przylgnęła w pewnych kręgach etykietka "śpiewającej aktorki". Jak ona sama się do tego odnosi?

- Gdyby to było w jakiejś konfesjonalnej sytuacji to na pewno bym stwierdziła, że jestem po prostu artystką Natalią Sikorą - tłumaczy. - Jest trochę tak, że gdy pojawia się za dużo aktorstwa, techniki, to robi się niebezpiecznie.
Sikora jest jedną z niewielu osób po programie typu talent show, której taki charakter widowiska nie przeszkodził w zaprezentowaniu indywidualności, pokazania prawdziwego pazura. Zdecydowanie nie jest produktem show, lecz artystką z prawdziwego zdarzenia. To z pewnością będzie słychać na jej albumie.

- Pracujemy obecnie nad wydawnictwem "Bezludna wyspa bluesa", które ukaże się nakładem Universalu - deklaruje wokalistka.

Płytę usłyszymy zapewne jeszcze w tym roku.
(ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA TEATR wywiad

Czytaj także

Patrycja Piekutowska: "My Journey" opisuje dźwiękami moje ulubione miasta

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 12:12
5 kontynentów, 31 krajów, 600 koncertów, 7 płyt, ćwierć miliona słuchaczy na całym świecie. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o Patrycji Piekutowskiej, najwyższy czas nadrobić to niedopatrzenie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Banach: ojcostwo odkryło mnie na nowo

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 15:09
- Bycie ojcem i odkrycie w sobie zupełnie nowych pokładów miłości, uczuć, odpowiedzialności pozwala mi też na nowy etap w pasji, życiu artystycznym - opowiedział w Czwórce Piotr Banach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elis Herrera: Polacy świetnie tańczą salsę

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 12:00
Elis Herrera, Kubanka, aktorka, piosenkarka w jedynym w Europie kubańskim teatrze-rewii, a także instruktorka tańca, przyjechała do Polski... z miłości. I postanowiła zostać tu na dłużej.
rozwiń zwiń