Elis Herrera: Polacy świetnie tańczą salsę

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 12:00
Elis Herrera, Kubanka, aktorka, piosenkarka w jedynym w Europie kubańskim teatrze-rewii, a także instruktorka tańca, przyjechała do Polski... z miłości. I postanowiła zostać tu na dłużej.
Audio
  • Elis Herrera o spektaklu "Conoce mi Cuba", kubańskiej muzyce, karnawale i swoich planach zawodowych (Czwórka/Konturówka)
Elis Herrera
Elis HerreraFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

W naszym kraju niespodzianką dla niej była mnogość szkół latynoskiego tańca. - Do tego zakładają je nie tylko Latynosi, ale także Polacy. I tańczą rzeczywiście świetnie - zachwyca się artystka, która sama jest także instruktorką. - Jestem bardzo miło zaskoczona.

Herrera przyjechała do naszego kraju prawie 8 lat temu… za miłością. - I cały czas jestem w tym facecie zakochana - śmieje się w "Konturówce".

Musical "Conoce mi Cuba", czyli "Poznaj moją Kubę", w którym Herrera bierze udział, to wyjątkowe wydarzenie. - To podróż przez historię naszego kraju. Sama jestem zaskoczona, że udało nam się to tak zrobić - przyznaje gość Czwórki - Zaczynamy od czasów niewolnictwa, potem prezentujemy tańce i muzykę, którą tamci ludzie tworzyli. Klimat na scenie zaczyna się zmieniać, a my pokazujemy, jak powstawała hiszpańsko-kubańska mieszanka. I w ten sposób przechodzimy do czasów aktualnych.

Akcja spektaklu rozgrywa się na ulicach Hawany. - Tańczymy, śpiewamy, mieszamy różne gatunki - mówi Herrera.

Czytaj także: "Conoce mi Cuba" rusza w Polskę <<<

Dziś artystka pracuje także nad swoją solową płytą. - Choć robię to wraz z dwoma kolegami, którzy także biorą udział w "Conoce mi Cuba", ten krążek będzie zupełnie inny niż musical - przyznaje Herrera. - Piosenki napisane zostały po angielsku, a muzyka to soul. Nie będzie salsy.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kuba MUZYKA TEATR

Czytaj także

Michał Szpak zaśpiewał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 14:02
- Rozpoznają mnie w niektórych miejscach, ale to wciąż nie jest tak, jak bym chciał – mówił o swojej rosnącej popularności Michał Szpak, finalista programu telewizyjnego X-Factor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Pryzmats: Każdy z nas ma inne zajawki, ciężko dać się zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 16:00
Jeden z blogerów napisał o muzyce sekstetu z Żywca - rap jakiego w Polsce nie było. Trafnie! Czwórka objęła patronatem "Coś z niczego", debiutancką płytę grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Zariush: lubię szperać w winylach w poszukiwaniu starego disco

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 06:00
W audycji "BE4" zagrał DJ Zariush, który pomimo młodego wieku, muzyką i miksowaniem zajmuje się od pięciu lat.
rozwiń zwiń