Polskie Radio
Section05
Katarzyna Figura

Poruszenie odbiorcy i siła miłości. Katarzyna Figura o aktorstwie i życiu prywatnym

W filmie Jakuba Skoczenia "Chrzciny", którego najważniejszym walorem są kreacje aktorskie, Katarzyna Figura, specjalnie do tej roli zmieniona fizycznie, zagrała postać starszej, wiejskiej kobiety, Marianny. – W aktorstwie najważniejsze dla mnie jest to, żeby odbiorca był zaskoczony i poruszony. Nie chcę, nie lubię i nie będę dawać mu tego, czego oczekiwałby ode mnie – deklaruje aktorka w audycji "Spotkanie z…".
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Figura aktorstwo Joanna Sławińska film polski

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. Trębowicz: pokazujemy kino subiektywne

- Nasza publiczność to młodzi ludzie oraz ludzie starsi, wychowani na kinach studyjnych, które kiedyś odgrywały ogromną rolę kulturotwórczą - mówi Joanna Trębowicz, dyrektorka Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. W programie wydarzenia znalazło się blisko 150 filmów podzielonych na cykle, a także premiery, spotkania z twórcami, dyskusje, monodramy, koncerty. 
Zobacz więcej na temat:  FILM Zwierzyniec lato Agata Buzek Katarzyna Figura film polski kino wakacje Martyna Podolska

Katarzyna Figura: Tofifest to kino niepokorne

- Ten festiwal jest festiwalem niezwykłym, od kilkunastu już lat skupiającym sztukę filmową nie tylko z Polski, ale łączącą filmy z całego świata i różnych kultur. Jest to kino mądrych, często niechcianych przekazów - mówiła w Dwójce polska aktorka filmowa i teatralna, jurorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, prezentującego kino niezależne.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Figura aktor Beata Kwiatkowska kino FILM KULTURA

Światowy Rok Williama Szekspira

Dramaturgię wydarzeń 2015 roku budowały liczne jubileusze. 2016 w tej dziedzinie nie będzie gorszy. Ogłaszaliśmy już, że rozpoczyna się rok pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury (170 rocznica urodzin i 100 rocznica śmierci) Henryka Sienkiewicza oraz światowy rok najsłynniejszego autora dramatów (37 sztuk) Williama Szekspira (400-lecie śmierci).
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik KULTURA William Szekspir Wojciech Dorosz Trójka Anna Dymna Katarzyna Figura