Mikołaj Roznerski - przystojny i nieokrzesany

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 19:30
Jeszcze w liceum nie wiedział, co będzie w życiu robić. W okolicach matury chciał być chirurgiem plastycznym a ojciec proponował mu zostanie na gospodarstwie... Został jednak aktorem. A o swoim debiucie na dużym ekranie opowiedział w Czwórce.
Audio

Hip-hop go… porusza. – Już jako 16-latek stałem z chłopakami przy PC-cie i w piwnicach nagrywaliśmy kawałki "od serca" – mówi aktor w Czwórce. Jako młodzieniec Roznerski należał także do kółka teatralnego, ale czuł, że jest słab i na scenę wychodził onieśmielony. Do szkoły teatralnej jednak zdawał  - za namową przyjaciela - i nie za pierwszym razem, ale w końcu udało mu się dostać.

Aktor, znany z roli przystojnego i nieokrzesanego Marcina w "M jak miłość", a także  "Na Wspólnej”, teraz zadebiutuje na dużym ekranie w filmie "Supermarket". – To ogromna satysfakcja – mówi Roznerski w Czwórce. – Strasznie się cieszę, że ten film w końcu się urodził, bo wszystko zaczęło się już trzy lata temu i przez ten czas wiele się zdarzyło.

"Supermarket" to historia pewnego sylwestrowego dnia. Klienci robią w klepie zakupy, a jeden z najmłodszych ochroniarzy (grany przez Roznerskiego), przyuważa drobnego złodziejaszka. Tu akcja zaczyna przyspieszać.– Scenariusz miał ponad 100 stron – wspomina aktor w Czwórce. – Jednak to, co widz zobaczy w kinie będzie różnić od tego, co było napisane na papierze…

W "Supermarkecie" zobaczymy m.in. Przemysława Bluszcza, Mariana Dziędziela, oraz Izabelę Kunę. Dowiedz się więcej o filmie i o życiu Mikołaja Roznerskiego, słuchając nagrania rozmowy z audycji "Kontrkultura".

Mikołaj
Mikołaj Roznerski (w środku) w studiu Czwórki

(kd/czwórka)

 

Czytaj także

Grzegorz Daukszewicz: w życiu najważniejsza jest przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 13:00
Został uznany za "aktorską nadzieję 2012" roku. Wypatrzyła go reżyserka Agnieszka Glińska, a Maciej Englert powierzył mu jedną z ról w "Hamlecie". Talent ma w genach, czy mógł wybrać inną drogę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eryk Lubos: aktor to tylko zawód

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 18:00
Eryk Lubos nie lubi mówić o sobie. Ula Kaczyńska namówiła go jednak na rozmowę o jego rolach, serialu "Misja Afganistan" i o tym, jak radzi sobie z popularnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Sitek: "Król dopalaczy" uczy ludzi dystansu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 18:50
- Chciałbym, żeby ludzie zaczęli śmiać się sami z siebie. Sam to robię i myślę, że dobrze byłoby, gdyby ludzie nauczyli się dystansu – opowiada Marcin Sitek, aktor kabaretowy, zwany także przekornie "Królem Dopalaczy".
rozwiń zwiń