X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Pilaszewska: jestem pokorna wobec ludzi, których szanuję

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 12:00
Jej podejście do zawodu aktora stało się prawie anegdotą w świecie teatralnym i filmowym. Można zaryzykować stwierdzenie, że aktorka Agnieszka Pilaszewska z dnia na dzień postanowiła stać się autorką scenariuszy. Zaryzykowała i wygrała! "Przepis na życie" – serial, który wymyśliła, stał się hitem.
Audio
  • Agnieszka Pilaszewska o aktorstwie, autorytetach i planach na przyszłość (Ex Magazine/Czwórka)
Agnieszka Pilaszewska
Agnieszka PilaszewskaFoto: screen/wideo

Agnieszka
Agnieszka Pilaszewska w Czwórce/screen

Pilaszewska wspomina, że jako dorastająca dziewczyna była bardzo niepokorna. – Cieszę się, że moja córka nie każe mi przeżywać tego, na co ja wówczas narażałam moją matkę – przyznaje aktorka.

Dziś jednak ma autorytety i wobec ich opinii ma dużo pokory. – Choć teraz spłaszcza się znaczenie pewnych słów, i autorytetami obwołuje się ludzi, w przypadku których nie jest to poparte żadnymi działaniami, mam ludzi, których szanuję – mówi Pilaszewska. – O czasów szkoły teatralnej to wciąż ci sami ludzie. Wtedy wiele mnie nauczyli i to ciągle procentuje mi w pracy.

Do jej autorytetów należą m.in. prof. Leszek Kołakowski, a także Maciej Englert, dyrektor Teatru Współczesnego w Warszawie. – Trzyma to miejsce na wysokim poziomie – mówi Pilaszewska. – To jeden z niewielu teatrów, które nie dość, że się utrzymują, mają dobre wpływy z biletów.

Aktorka przyznała w Czwórce, że komentarzami na swój temat w internecie nie bardzo się przejmuje. – Gdybym miała sześć lat może by mnie to obeszło, ale mam na karku pięćdziesiątkę, więc to, co ktoś o mnie myśli mnie nie obchodzi – mówi Pilaszewska.

A prywatnie? Jej 19-letnia córka właśnie zdawała międzynarodową maturę. – Miała tonę materiału do przygotowania, jestem w szoku – przyznaje Pilaszewska.

Czym Agnieszka Pilaszewska zajmuje się teraz? Czy pisanie scenariuszy  zastępuje jej granie w spektaklach i filmach? A może z powodzeniem łączy oba zajęcia? By dowiedzieć się więcej, posłuchaj nagrania z gościem "Ex Magazine", bądź obejrzyj wideo ze studia Czwórki.

(kd/czwórka)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Sadowska: "Dzień Kobiet" nie jest filmem feministycznym

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 15:00
Maria Sadowska śpiewa, komponuje, zajmuje się aranżacją oraz produkcją muzyczną, pisze scenariusze, reżyseruje filmy i teledyski. Jej ostatnie dzieło to film "Dzień Kobiet". – Chcę opowiadać kobiece historie – mówi w Czwórce. – Ale nie robię kina feministycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Różczka: to, że mogę komuś pomóc to najjaśniejsza strona mojego zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 11:30
Delikatna, wrażliwa, o wielkim sercu - Magdalena Różczka to aktorka, która cieszy się największym zaufaniem publiczności. I szacunkiem, bo wszystkim tym, co dostała od życia potrafi dzielić się z innymi. Teraz gra w serialu "Lekarze", ale obiecuje, że za chwilę wróci na teatralną scenę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film dokumentalny nie jest zwierciadłem, w którym odbija się życie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 08:00
Są tacy, dla których dokumenty mają większą wartość niż fabuły, bo pokazują życie, a nie wydumane pomysły scenarzystów. W jakiej kondycji jest współczesny film dokumentalny zapytaliśmy twórców, krytyków i słuchaczy Czwórki.
rozwiń zwiń