Sebastian Fabijański: o wielkości aktora decyduje jego wrażliwość

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 13:30
- Moja droga do aktorstwa była kręta niczym rollercoaster - śmieje się Sebastian Fabijański. Aktor współpracuje obecnie z Wojtkiem Smarzowskim i Krzysztofem Majchrzakiem, a prywatnie jest wielkim fanem polskiego hip-hopu.
Audio
  • Wywiad z Sebastianem Fabijańskim (EX Magazine/Czwórka)
Sebastian Fabijański w serialu Misja Afganistan
Sebastian Fabijański w serialu "Misja Afganistan"Foto: mat. prasowe

- Pomysł na to, żebym został aktorem pojawił się zupełnie przypadkiem. Ale kiedy pierwszy raz nie przyjęto mnie do szkoły teatralnej zawziąłem się i postanowiłem próbować aż do skutku. Udało się za czwartym razem - mówi gość "EX Magazine". - Najpierw fachu uczyłem się w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych, potem w szkole teatralnej w Krakowie, a obecnie w Akademii Teatralnej w Warszawie. W sumie aktorstwo studiuję już sześć lat.

Popularność przyniosły mu seriale "Tancerze" i "Linia życia", zaś szczególne uznanie rola w serialu "Misja Afganistan", gdzie Sebastian Fabijański wcielił się w rolę "Młodego". - Wystąpiłem u boku fantastycznych aktorów: Eryka Lubosa, Piotra Roguckiego, Tomka Schuchardta i dostałem solidy wycisk - wspomina rozmówca Uli Kaczyńskiej. - Zarówno przed rozpoczęciem zdjęć, jak i na planie, byliśmy szkoleni przez byłych żołnierzy GROM-u. Mam wrażenie, że swoją pracę wykonałem rzetelnie i czekam na więcej takich wyzwań.

Obecnie aktor przygotowuje się do spektakli dyplomowych. Jednym z nich będzie przedstawienie wyreżyserowane przez Krzysztofa Majchrzaka. - To bardzo wymagający profesor, ale też wiele daje studentom od siebie - mówi Fabijański. - Według niego dobre aktorstwo jest wtedy, kiedy zapomnisz o sobie, zwrócisz się do drugiego człowieka i kiedy partner będzie ważniejszy niż własna kwestia. Tak pojmowana sztuka aktorska bardzo mi się podoba.

Ale aktorstwo to nie jedyna pasja Sebastiana Fabijańskiego. Jest jeszcze hip-hop. - Tę muzykę mam we krwi, sam nawet zajmuję się rymowaniem - zwierza się aktor. - Na razie piszę do szuflady, ale ci, którym odważyłem się pokazać moją twórczość, bardzo mi kibicują.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Kwiatkowski: dobrze czuję się w swoim towarzystwie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 17:41
Krzysztof Kwiatkowski to aktor młodego pokolenia, który znany jest z serialowych produkcji, ale może pochwalić się także rolami w spektaklach wyreżyserowanych przez takie sławy, jak Jerzy Stuhr, czy Andrzej Seweryn. Już niedługo zobaczymy go w filmie o płk. Kuklińskim, a w teatrze w spektaklu "Irydion".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Kluźniak: Nie chciałabym się zmieniać

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 12:26
Nie martwi się o przyszłość. Zaczęła pracować jeszcze na studiach i do dziś na brak zajęcia nie narzeka. – Mam szczęście, że co chwilę otrzymuję nowe zawodowe wyzwania. Nie muszę niczego wymyślać, ani planować. Tak, jestem szczęściarą – mówi aktorka Dominika Kluźniak w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Biernacki: nie boję się być reżyserem

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 14:00
Jego nazwisko można znaleźć na stronach internetowych teatrów: Kamienica, Studio, Starego, Polskiego, czy Prochoffnia. To także pierwszy reżyser, który napisał... hejnał.
rozwiń zwiń