Tede: wszystkie moje poprzednie płyty to demówki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 12:30
Za chwilę swoją premierę będzie miała płyta "Eliminati". Tede kilka utworów z tego krążka poprawił po podróży do Stanów Zjednoczonych. Artysta jest bardzo zadowolony ze swojego najnowszego krążka.
Audio
  • Tede opowiada o swojej najnowszej płycie i branży hip-hopowej (Czwórka)
Tede w Czwórce
Tede w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

22 marca odbędzie się oficjalna premiera płyty "Eliminati" rapera Tede. Sam artysta twierdzi, że to jego pierwsza prawdziwa płyta, poprzednie dziś uważa za demówki.

Tede ma ogromne doświadczenie muzyczne. Pierwszy album wydał 12 lat temu. Przyznaje, że od tamtej pory wciąż słucha tej samej muzyki, wymienia Notoriusa i Jay-Z. Raper zauważa w Czwórce, że dziś polski hip-hop idzie do góry, jest słuchany.
Płyta "Eliminati" jest już drukowana. Jednak praca nad nią trochę się przedłużyła przez podróż muzyka do Stanów Zjednoczonych. - Przed moim wyjazdem do Stanów płyta była gotowa. Po powrocie wiedziałem, że chcę parę kawałków nagrać jeszcze raz. Miałem też kilka nowych pomysłów i powstały nowe kawałki - przyznaje Tede w rozmowie z Ulą Kaczyńską. - W Stanach fajne jest to, że włączasz radio i słyszysz rap, a to nie jest radio hip- hopowe - dodaje.
Tede przyznaje, że jego rap dojrzewa. Zdał sobie też sprawę, że pół życia poświecił tej muzyce i dziś wie, że jest raperem, chce nim być, bo to mu wychodzi najlepiej.

Dla kogo jest płyta "Eliminati", jakich fanów i konsultantów ma dziś Tede oraz co artysta sądzi o hip-hopowej branży w Polsce, zaufaniu, przyjaźniach i rozczarowaniach dowiesz się więcej słuchając załączonej audycji Uli Kaczyńskiej "Ex Magazine".

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Tede
Czytaj także

Warsztat językowy raperów: Jak powstają ich teksty?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 16:00
Pisanie piosenek to wcale nie jest taka prosta sprawa. W przypadku rapu, czy hip-hopu zachowany musi być także rytm i rym – to dwa nieodłączne elementy tej muzyki. Numer Raz pisze najczęściej wymysla nowe utwory w samochodzie, albo "na kolanie", zaś Łona woli piwnicę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tede: Chyba nie jestem gadżeciarzem

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 10:00
- Zależy, co nazywamy "gadżeciarstwem" – zastanawia się raper i dodaje, że choć jest posiadaczem iPhona, "nie należy do gości, którzy muszą mieć także iPada". Ma za to budzik od mamy, który jest tak skuteczny, że porusza niemal całym łóżkiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielkie Joł się odsłoni w czasie Nocy Muzeów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 11:00
Legendarna hiphopowa wytwórnia na X urodziny otwiera swoje archiwa. O eksponatach, które będzie można zobaczyć w Warszawie w czasie Nocy Muzeów opowiadali w Czwórce dyrektor wykonawczy Kamil "Jakuza” Jaczyński oraz producent Młody Grzech.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Następną płytę wydam tylko w jednym egzemplarzu"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 08:00
- Jestem raperem, a raper rapuje - wyjaśnia Tede i opowiada o Ameryce, nowym wydawnictwie i płycie, która ukaże się tylko w jednym egzemplarzu. Posłuchaj na jakie zwierzenia Numer Raz namówił swojego gościa i o co pytali go słuchacze Czwórki.
rozwiń zwiń