"Następną płytę wydam tylko w jednym egzemplarzu"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 08:00
- Jestem raperem, a raper rapuje - wyjaśnia Tede i opowiada o Ameryce, nowym wydawnictwie i płycie, która ukaże się tylko w jednym egzemplarzu. Posłuchaj na jakie zwierzenia Numer Raz namówił swojego gościa i o co pytali go słuchacze Czwórki.
Audio
  • Stany Zjednoczone, nowe płyty i kolekcja ciuchów - o tym wszystkim Tede opowiadał w "DJ Paśmie"

 - Twojej audycji w Czwórce słuchałem nawet za oceanem - zadeklarował na wstępie gość "DJ Pasma". Tym razem Numer Raz zaprosił do swojego programu Tedego.

Jacek Graniecki, to prawdopodobnie najbardziej znany polski raper, a przy okazji jeden z bardziej kontrowersyjnych przedstawicieli gatunku. Sławę przyniosły mu nie tylko projekty muzyczne, ale też działalność biznesowa i umiejętne kształtowanie wizerunku. Debiutancka płyta Tedego ukazała się w 2001 roku, w 2002 raper założył wytwórnię płytową Wielkie Joł. Jej nakładem ukazał się album o wymownym, prowokacyjnym tytule “3H – Hajs, Hajs, Hajs”. Gościnny udział na płycie Natalii Kukulskiej oraz utwór “Jak żyć”, zawierający sample partii wokalnych Zdzisławy Sośnickiej, ostatecznie osadziły Tedego w nurcie muzyki popularnej. Ostatnia płyta w dyskografii to wydany w 2012 roku "Mefistotedes".

 - 22 marca, czyli rok po premierze ostatniego krążka ukaże się moja nowa płyta - mówi Tede . - Czasami się zastanawiam, czy nie wydaję ich za często, ale ponieważ ciągle nagrywam nowe numery mam z czego wybierać. Założyłem sobie, że raz w tygodniu będę przygotowywał jeden kawałek. Nie czekam na iskrę bożą, nazywaną czasami natchnieniem. Dzięki temu mam 43 utwory, z których wybiorę 26 .

Warszafski Deszcz zagrał w Czwórce. Zobacz co się działo > > >

Pozostałe kompozycję trafią na krążek, który wydany będzie tylko w jednym egzemplarzu. Płyta, z nagranym specjalnie intro trafią do rąk zwycięzcy konkursu, którego szczegóły ujawnione zostaną już wkrótce.

Posłuchaj nagrania z "DJ Pasma", a dowiesz się które wątki krecą Tedego w serialu "Na Wspólnej" oraz jaki wyglądała jego podróż po Ameryce .  
kulCzytaj także

Paresłów wracają z szokującymi singlami

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 11:00
– To chyba jeden z niewielu kawałków na You Tube, który ma więcej głosów "na nie" niż "na tak" - mówiły o piosence "Mój miły głos" założycielki jednej z pierwszych dziewczyńskich grup hip-hopowych w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rap na uniwersytecie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 17:10
Hip-Hop jest kulturą globalną, która idealnie dopasowuje się do lokalnych uwarunkowań. Autorzy projektu "Poezja Miejska RAP" postanowili wykorzystać to zjawisko zarówno do promocji naszego języka jaki i twórczości polskich raperów. Oto efekty ich pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak jeżówka wzmacnia odporność polskiego hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 09:00
Nazwa tego składu wzięła się od rośliny, którą Indianie stosowali w przypadku przeziębień i trudno gojących się ran. Jak Echinacea działa na polski hip-hop i co planuje Proceente? Sprawdził to Numer Raz.
rozwiń zwiń