Piotr Głowacki: swoją pracę noszę cały czas ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 10:00
Piotr Głowacki przyznał w Czwórce, że aktorem jest przez cały czas, nie tylko podczas prób teatralnych, czy zdjęć do filmów. – Nie potrafię tego oddzielić, poza godzinami pracy czasem wychodzę ze swoją postacią na spacer, zaczynam budować jej styl bycia, jej świat – mówi gość Czwórki.
Audio
  • Piotr Głowacki o aktorstwie, pasji i... zawodzie prawnika (Ex Magazine/Czwórka)
Piotr Głowacki w filmie 80 milionów Waldemara Krzystka
Piotr Głowacki w filmie "80 milionów" Waldemara KrzystkaFoto: materiały promocyjne

Piotr
Piotr Głowacki w Czwórce/screen wideo

Choć Piotr Głowacki miał zostać prawnikiem, drogi życiowe zaprowadziły go najpierw do studium aktorskiego przy Teatrze im. Jaracza, potem do warszawskiej Akademii Teatralnej i do krakowskiej PWST.

- W dzieciństwie mówiłem, że albo zostanę prezydentem, albo aktorem – wspomina Głowacki. – Każdy w życiu przyjmuje jakieś maski, gra swoją rolę, czułem więc, że trafię albo tu, albo tu. Okazało się jednak, że aktorstwo ma szerszą perspektywę, bo jako aktor mógłbym być też prawnikiem, albo i prezydentem...

Oprócz ról teatralnych i filmowych, Głowacki wystąpił również w teledysku grupy Hey. Dwukrotnie był nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i choć w zeszłym roku skończyło się tylko na nominacji nie przestaje być ambitnym i wyrazistym aktorem.

- Lubię kiedy "odbywa się praca". To taki proces, który trwa, gdy spędzam na czymś dużo czasu, wymyślam coś, a potem efekty widzę na ekranie – tłumaczy Piotr Głowacki. – Oczywiście nie wszystko mi się udało, i część rzeczy bym zmienił, ale i tak mam zadowolenie, że zrobiłem dobrą robotę.

Jak to się stało, że zagrał w teledysku zespołu Hey i dlaczego jego zdaniem aktorstwo jest jak... robienie krzeseł? By dowiedzieć się więcej posłuchaj nagrania rozmowy z Piotrem Głowackim, bądź obejrzyj wideo ze studia Czwórki.

Na "EX Magazine" zapraszamy w każdą sobotę od 16.00.

(kd/czwórka)

Czytaj także

Magdalena Różczka: to, że mogę komuś pomóc to najjaśniejsza strona mojego zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 11:30
Delikatna, wrażliwa, o wielkim sercu - Magdalena Różczka to aktorka, która cieszy się największym zaufaniem publiczności. I szacunkiem, bo wszystkim tym, co dostała od życia potrafi dzielić się z innymi. Teraz gra w serialu "Lekarze", ale obiecuje, że za chwilę wróci na teatralną scenę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorzy Pijanej Sypialni wprawiają widzów w dobry humor

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 12:05
Już sama nazwa członków grupy obiecuje swoiste rozkosze cielesne. Niektórzy nazwę Teatru Pijana Sypialnia skracają do Sypialnia Pijalnia. Czy nazwa świadczy również o charakterze wykonywanych przez aktorów sztuk?
rozwiń zwiń