Warsztaty Muzyczne Audioriver 2013

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 11:00
Organizatorzy festiwalu przedstawili ostatni punkt programu, czyli tematy oraz wykładowców Warsztatów Muzycznych.
Warsztaty Muzyczne Audioriver 2013
Foto: materiały promocyjne

Bezpłatne spotkania z publicznością festiwalu odbędą się w sobotę 27 lipca, a poprowadzą je przedstawiciele Akademii Menedżerów Muzycznych oraz Musoneo.pl.

To zasadnicza zmiana koncepcji Warsztatów, ponieważ dotychczas prowadziły je gwiazdy Audioriver. - mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. Tym razem jednak chcemy zostawić naszą publiczność z bardziej konkretną wiedzą i umiejętnościami - dodaje.

Warsztaty po raz kolejny odbędą się tam, gdzie na co dzień obraduje płocka Rada Miasta, czyli w ratuszu znajdującym się na rynku. Na początek zostało zaplanowane spotkanie, które poprowadzi Przemek Kubajewski, koordynator Akademii Menedżerów Muzycznych, czyli pierwszej polskiej szkoły o takim profilu. Warsztat dotyczył będzie biznesowego podejścia do działalności na rynku muzycznym. Od czego zacząć? Jaka jest rola menedżera? Jak negocjować i pozyskiwać partnerów? To tylko niektóre z zagadnień, które zostaną poruszone w ratuszu.

Drugi warsztat poprowadzi założyciel portalu Musoneo.pl, Maciej Polański - niegdyś redaktor naczelny magazynu "Estrada i Studio". Jego przedsięwzięcie to serwis oferujący nowoczesny system kształcenia dla DJ-ów i producentów poprzez kursy wideo. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną techniki produkcji muzyki elektronicznej w praktyce z wykorzystaniem m.in. systemu  Native Instruments Maschine oraz - właśnie wprowadzonego do sprzedaży - kontrolera Ableton Push.

Wstęp na oba spotkania jest darmowy. Warsztat Akademii odbędzie się w godzinach 14:00 -15:00, a Musoneo.pl między 16:00, a 17:30.

Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 7 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 130 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2012 zgromadziła na plaży ok. 16 tys. osób każdego dnia.

Dotychczas ogłoszone gwiazdy Audioriver 2013: Paul Kalkbrenner live, Richie Hawtin, GusGus live, Netsky live, Jeff Mills, Rudimental live, Mr. Oizo, Dixon b2b Âme, Karin Park, Ed Rush, Gesaffelstein (dj set), Nymfo b2b Klute, Karin Park, Lusine live, Matador live, Tale Of Us, Raresh, Xhin, Julia Marcell, Alex Smoke pres. Wraetlic live, Sibot live, Monoloc, Astroid Boys live, Bobby Tank live, Őszibarack live, Never After, An On Bast & Maciej Fortuna live, Piano Interrupted live.

Ósma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013.

/


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

II Konferencja Muzyczna Audioriver

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 11:30
W sobotę 14. kwietnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się II Konferencja Muzyczna Audioriver.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Muzyczne Audioriver 2013

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 11:00
Festiwal Audioriver to nie tylko dwie noce granej elektroniki, ale i Targi Muzyczne, które w ciągu dnia odbywają się na rynku Starego Miasta w Płocku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audioriver 2013 ogłasza ostatnich zagranicznych artystów

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 11:40
Sprawdź kto zagra w Płocku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Girl” na Audioriver 2013

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 14:00
Światowa premiera filmu odbędzie się podczas kina festiwalowego
rozwiń zwiń