Polskie Radio
Section05
Płock

Dr Onasz o kryzysie w relacjach z Brukselą: wpływa na niego otwarty konflikt w Zjednoczonej Prawicy

- Widzimy, że ciągle jest bardzo duży kryzys, bardzo duży problem w relacjach między Warszawą a Brukselą, na co niestety wpływa różnica zdań czy też otwarty konflikt w łonie Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz (Uniwersytet Łódzki).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński POLSKA polityka GOSPODARKA Płock Unia Europejska zjednoczona prawica PiS Solidarna Polska Polskie Radio 24

Publicyści o słowach Jarosława Kaczyńskiego: to deklaracja utwardzenia kursu

- Uważam, że wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wygłoszona w Płocku jest bardzo ważna, istotna i długo oczekiwana. Miejmy nadzieję, że jest to deklaracja utwardzenia kursu - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński ("Sieci"). Gościem audycji był także Adrian Stankowski ("GPC").
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Płock POLSKA polityka GOSPODARKA wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Polskie Radio 24

Reparacje wojenne od Niemiec. Jarosław Kaczyński podał datę publikacji raportu

- Jeśli dobrze pójdzie pierwsza część raportu o polskich stratach podczas II wojny światowej zostanie ogłoszona 1 września - zapowiedział w Płocku prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak wskazał, dalsze części raportu powinny być gotowe "w ciągu miesięcy". Ocenił też, że jest dobry moment na złożenie oficjalnej noty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Płock reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa historia Polski

Uroczystości Bożego Ciała. "Nasza przyszłość wiedzie tylko przez Eucharystię"

- Czegóż nauczyła nas pandemia, czego uczy nas teraz ta okrutna, straszna wojna na Ukrainie, jeśli nie potrzeby solidarności i bliskości - mówił m.in. na zakończenie głównej procesji Bożego Ciała w Płocku biskup senior Piotr Libera. Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła ulicami z katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do kościoła św. Jana Chrzciciela. Uczestniczyły w niej tłumy wiernych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Boże Ciało Kościół wiara katolicyzm Płock społeczeństwo

Nożownik z Płocka przyznał się do winy i podał motyw działania. Nowe informacje prokuratury

Nożownikowi, który zaatakował 42-letniego ochroniarza zakładu PKN Orlen, postawiono zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. - Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Motywem jego działania miał być uraz związany z utratą pracy - przekazała prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska. Podkreśliła, że wystosowano do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Orlen prokuratura nożownik atak Płock regiony mazowieckie

Daniel Obajtek o ataku nożownika: kampania nienawiści może doprowadzić do tragedii

- Zaatakowany dzisiaj pracownik Orlen Ochrona jest w stabilnym stanie i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Otoczyliśmy go niezbędną opieką - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Do ataku nożownika na pracownika Orlen Ochrony doszło we wtorek około godz. 5 rano przed bramą nr 2 prowadzącą do głównego zakładu produkcyjnego płockiego koncernu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Orlen Daniel Obajtek Płock służby i bezpieczeństwo regiony mazowieckie

Atak nożownika przed zakładem Orlenu. Jacek Sasin: do tego zdarzenia mógł przyczynić się hejt opozycji

- Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć do polityków opozycji: opamiętajcie się, przestańcie sączyć jad, przestańcie do opinii publicznej przekazywać fałszywe informacje dotyczące fuzji - powiedział wicepremier i szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin komentując atak nożem na pracownika PKN Orlen w Płocku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen Jacek Sasin opozycja Płock nożownik polityka