Patryk Niedziela zagrał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 18:00
Bywalcy klubów i fani elektroniki przyznają, że miniony rok należał właśnie do niego. Patryk Niedziela - to DJ i producent oraz objawie sceny klubowej w 2013 roku.
Audio
Patryk Niedziela
Patryk Niedziela Foto: www.facebook.com/PatrykNiedzielaPL

Patryk Niedziela ma niesamowite ucho i talent do melodii. Jego sety didżejskie są jak jego produkcje - to melodyjne perełki poprawiające nastrój.

Początkowo blisko związany ze sceną "future garage", krążył wokół muzycznych tematów bliskich takim artystom jak James Blake czy Mount Kimbie, szybko odkrył w sobie zamiłowanie do muzyki elektronicznej spod znaku bass i house.

W 2012 roku został zauważony m.in. przez magazyn "Vice", sporo ciepłych słów pod jego adresem popłynęło także od klubowych tuzów z Polski pokroju Catz ’n Dogz czy Viadrina.

Jego imię i nazwisko, pojawiło się na czwartym miejscu w plebiscycie MUNOludy (odkrycie) 2012 roku.

Przez ostatni rok grał z wieloma cenionymi artystami na festiwalach takich jak Open'er, Free Form czy Selector. Został także absolwentem Red Bull Music Academy Bass Camp 2013

Obecnie pracuje nad płytą, na której usłyszymy dźwięki zbliżone choćby do ostatnich produkcji The Weekend - a więc mocno osadzone w rytmice futurystycznej mieszanki r'n'b, wspomagane jednak masywnym, brytyjskim basem i oparte na automacie perusyjnym 808.

W audycji "Be 4" Patryk Niedziela zaprezentował swój autorski set.

Zobacz więcej na temat: Czwórka house MUZYKA Techno

Czytaj także

Muzyka w nauce (raczej) nie pomaga

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 15:40
Nie sposób jednoznacznie stwierdzić czy słuchanie muzyki pomoże nam w nauce, czy przeszkodzi. Zdania ekspertów są podzielone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joy Division - brytyjska melancholia i smutek słowiańskiej duszy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 09:20
- Nie jesteśmy cover bandem - deklarują członkowie Heart & Soul. - Grając utwory Joy Division składamy hołd jednemu z najważniejszych zespołów w historii muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik: z Randy'm rozumiemy się nie tylko w dźwiękach

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 17:20
W 2012 roku Włodek Pawlik nagrał płytę "Night in Calisia" z okazji 1850-lecia miasta Kalisz. O nominacji do Grammy artysta dowiedział się 7 grudnia 2013 roku. - Nie wiedziałem czy to jawa, czy sen - przyznaje w Czwórce.
rozwiń zwiń