Płyta tygodnia. The Avalanches "Wildflower"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 15:50
Ta elektroniczna formacja z Melbourne, na swój drugi album kazała czekać długie szesnaście lat.
Fragm,. okładki płyty Wildflower grupy The Avalanches
Fragm,. okładki płyty "Wildflower" grupy The Avalanches Foto: mat pras.

Tytuł albumu zainspirowany był prostotą takich tytułów jak "Smile" The Beach Boys, któremu składają bezpośredni hołd w nagranym z udziałem Biza Markie'a i Jean-Michel'a Bernard utworze "Noisy Eater", nawiązującym do pamiętnego "Vegetables" Briana Wilsona.

Stworzone w oparciu o dziwne harmonie i zaraźliwe rytmy piosenki, zbudowane przy pomocy archiwalnych nagrań, sprawiają, że "Wildflower" jest niczym narkotyk. Podobnie jak w przypadku "Since I Left You, "Wildflower" został utkany z sampli pochodzących między innymi z utworów grającego muzykę calypso Wilmotha Houdiniego, nastolatków z punkowo-funkowego zespołu Chandra, moogowego naukowca Morta Garsona, kosmicznych dzieciaków grających "Come Together"(osobiście zaakceptowana wersja przez Paula McCartney'a i Yoko Ono) oraz "Livin Underwater" Lindy i Paula McCartneyów.

Album "Wildflower" jest więc niczym podróż przez świat dźwięków, która prowadzi nas do miejsc, z istnienia których w ogóle nie zdawaliśmy sobie sprawy.

Teraz został "Płytą tygodnia" w Czwórce.

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanza kontra Pelvis. To oni podbiją polski rynek?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 12:47
W audycji "Będzie głośno" pojawiają się młodzi artyści, którzy wysłali do nas swoje utwory. Tym razem w Czwórce zagościli muzycy z grup Pelvis i Hanza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audioriver 2016. Muzyczne święto w Płocku

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 13:35
11. edycja Audioriver ściągnęła do Płocka tłumy fanów z Polski i zagranicy. W ciągu dnia odbywają się targi muzyczne i kino festiwalowe, a wieczorem koncerty największych gwiazd muzyki elektronicznej, m.in. Crystal Castles, DJ Shadow, C2C, Black Sun Empire, Richie Hawtin oraz Sigma live.
rozwiń zwiń