Płyta tygodnia. Gorillaz "Humanz"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 10:29
Nowa płyta Gorillaz, najsłynniejszej animowanej formacji w historii, ukazała się pod koniec kwietnia 2017. Album, który sądząc po reakcjach fanów i recenzentów, zapowiada się na wielki hit, jest następcą płyty "The Fall" z 2011 roku.
Koncert Gorillaz w Manchesterze w 2010 roku. Na zdjęciu: wokalista Damon Albarn
Koncert Gorillaz w Manchesterze w 2010 roku. Na zdjęciu: wokalista Damon Albarn Foto: PAP/Retna

"Humanz" to najbardziej bogaty brzmieniowo, aranżacyjne i wielowymiarowy materiał w historii kapeli - biegnie stylistycznie od hip-hopu i R&B, popu oraz reggaeton, aż do soulu i rock and rolla. Utwory wyprodukowali Gorillaz, The Twilight Tone z D /\ P oraz Remi Kabaka. Nagrania odbywały się w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Chicago i na Jamajce.

Sprawdź też:
gorillaz 1200 pap.jpg
Gorillaz. Szukają ważnych treści w trudnych czasach

Wirtualny zespół w składzie: Murdoc Niccals (gitara basowa), Noodle (gitara), Russel Hobbs (perkusja) i 2D (wokale), zaprosił sporo gości. Są wśród nich: Jehnny Beth (Savages), Danny Brown, Benjamin Clementine, De La Soul, D.R.A.M., Peven Everett, Anthony Hamilton, Grace Jones, Zebra Katz, Kelela, Mavis Staples, Vince Staples, Popcaan, Pusha T, Jamie Principle, Kali Uchis. Na płycie słychać również znakomitego aktora Bena Mendelsohna.

***

materiały prasowe/jsz/kd

Czytaj także

Andrzej Smolik i Kev Fox nagrywali u Petera Gabriela

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 14:30
- Nowe piosenki powstawały w jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. To mityczne studio, w którym nie ma żadnych barier. Wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu. Nikt ani nic nie odgradza muzyków od reszty świata - opowiadają Andrzej Smolik i Kev Fox.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Metrowy & Fankatak. Spotkanie pięciu charakterów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 17:00
Gośćmi Mateusza Tomaszuka w "Muzycznym Lunchu" byli Bartosz "Metrowy" Medyński oraz Artur Musioł z Fankatak, a opowiadali o powstaniu ich najnowszego, objętego Czwórkowym patronatem albumu "Hajla Bajla Fank". Jak na jego ostateczny kształt wpłynęła babcia perkusisty zespołu?
rozwiń zwiń