Metrowy & Fankatak. Spotkanie pięciu charakterów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 17:00
Gośćmi Mateusza Tomaszuka w "Muzycznym Lunchu" byli Bartosz "Metrowy" Medyński oraz Artur Musioł z Fankatak, a opowiadali o powstaniu ich najnowszego, objętego Czwórkowym patronatem albumu "Hajla Bajla Fank". Jak na jego ostateczny kształt wpłynęła babcia perkusisty zespołu?
Audio
  • Artur Musioł i Bartosz Medyński o albumie "Hajla Bajla Fank" (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Bartosz Metrowy Medyński
Bartosz "Metrowy" Medyński Foto: Maciej Gruszczyk

- Próby odbywały się w domu naszego perkusisty Szymona, a babcia Adela gotowała nam całe mnóstwo różnych śląskich specjałów - mówił Artur Musioł. - Ona w niezwykle szczery sposób podsumowywała naszą muzykę. Mieliśmy z nią ciekawe dyskusje, dzięki którym decydowaliśmy się na przykład na zmiany w tekście - zaznaczył Metrowy.

magnetofon okulary czapka 1200x660.jpg
Kącik literacki. Metrowy rapuje polskich poetów

"Hajla Bajla Fank" to muzyczne połączenie takich gatunków jak funk, rock, hip-hop i grunge, a w Czwórce zaproszeni artyści zdradzili, kto słuchał ich materiału przez jego oficjalnym wydaniem. Podkreślali też, jak ważna przy jego stworzeniu okazała się współpraca z miastem Rybnik, z którego pochodzą. - Władze Rybnika stawiają na młodych i wydarzenia kulturalne bliższe młodszym odbiorcom - mówił Artur Musioł. - Udzielamy się społecznie i w ten sposób stajemy się autorytetami. To jest naturalny sposób dotarcia do młodzieży - wtórował mu Metrowy.

W "Muzycznym Lunchu" muzycy mówili też, dlaczego są najbardziej antagonistycznymi ogniwami w zespole, dlaczego wzięli na warsztat jedną z piosenek Agnieszki Osieckiej oraz wspominali swój udział w konkursie poezji śpiewanej.    

Ponadto w audycji słuchaliśmy też utworów z najnowszego krążka angielskiej formacji Slowdive. 

Zapraszamy do wysłuchania całości nagrania "Muzycznego Lunchu" z 5.05.2017 <<<  

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Goście: Bartosz Medyński i Artur Musioł (Metrowy & Fankatak)

Data emisji: 5.05.2017

Godzina emisji: 13.18

jsz/mc

Czytaj także

Płyta tygodnia. "Kultura popularna"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 12:47
"Kultura popularna" to wydany w październiku 2016 roku krążek z utworami autorstwa Funkmastera Winio, Haipesona oraz DJ-a RJ-a.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płyta tygodnia. Hades "Świattło"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 09:02
"Świattło" to trzeci solowy album Hadesa. Jest także Płytą tygodnia w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co każdy fan hip-hopu powinien obejrzeć

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 11:56
Jakie są najciekawsze produkcje filmowe opowiadające o historii rapu i hip-hopu? O swoich typach w Czwórkowym poranku opowiedzieli krytyk filmowy Łukasz Muszyński oraz Andrzej Cała z portalu Noisey.  
rozwiń zwiń