Płyta tygodnia. Diego Cichy Don "Nowa Nadzieja"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 11:46
"Nowa Nadzieja" to nowoczesny dancehallowy materiał nawijacza Zjednoczenia Soundsystem. Diego Cichy Don dzieli się swoją fascynacją najnowszymi trendami w muzyce jamajskiej. To krążek na pograniczu stylów: dancehall, raggamuffin i tzw. tropical bass. Wskaźnik "bez kompromisów" artysta przekręca tu do maksimum, a głośność i vibe są poza skalą.
Diego Cichy Don
Diego Cichy DonFoto: materiały promocyjne

Diego pojawił się na scenie muzycznej jako nawijacz Zjednoczenia Soundsystem. Zagrał setki imprez razem z Pablopavo i szybko wypracował swój własny styl. W 2014 roku wyszła dobrze przyjęta, rub-a-dubowa EPka "Nazywam się". W 2016 roku razem ze Zjednoczeniem nagrał ragamuffinowy materiał "Inity" z utworami "Don Don Don" i "International". Tym razem, w "Nowej Nadziei", wydanej przez Kalejdoskop Records, Diego Cichy Don pokazuje własną wizję różnorodnego dancehallu w polskim wydaniu.

W pracę nad płytą zaangażowało się kilka osobistości ze świata reggae. Wyprodukował ją Mothashipp, znany ze współpracy z Mariką, Pablopavo czy Vavamuffin, a swój remiks dołożył P.A.F.F. - jeden z najlepszych producentów elektroniki w Polsce. Na płycie można usłyszeć RDX, czołowy jamajski skład, znany z "Lose Yourself", "Skip" czy "Kotch", oraz ze współpracy z Major Lazer.

Lista utworów:

  1. One Love feat. Vavamuffin
  2. Just Wine
  3. Mów Mi Don
  4. Golden Japan
  5. Tempo feat. RDX
  6. Clash
  7. Nieważne feat. Martyna Baranowska
  8. Nowa Nadzieja
  9. Just Wine (P.A.F.F. remix)

***

materiały prasowe/jsz

Czytaj także

Nattali Rize: ludzie rezonują z tym, co prawdziwe

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 14:08
- Ludzie muszą wierzyć w to, co artyści śpiewają, w to, że muzyka jest tym, czym my jesteśmy - mówiła w Czwórce charyzmatyczna wokalistka i gwiazda światowego reggae.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Ujścia do Źródła vol. 3 - koncert Vavamuffin

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 11:30
Formacja Vavamuffin zagrała 14 sierpnia w Krakowie nad Wisłą na wielki finał plenerowych audycji Czwórki pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". Wszystko po to, aby uczcić Rok Rzeki Wisły.
rozwiń zwiń