Od Ujścia do Źródła vol. 3 - koncert Vavamuffin

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 11:30
Formacja Vavamuffin zagrała 14 sierpnia w Krakowie nad Wisłą na wielki finał plenerowych audycji Czwórki pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". Wszystko po to, aby uczcić Rok Rzeki Wisły.
Audio
  • Koncert Vavamuffin na Czwórkowej scenie nad Wisłą w Krakowie (Od Ujścia do Źródła/Czwórka)
Koncert Vavamuffin w ramach Czwórkowego projektu Od Ujścia do Żródła
Koncert Vavamuffin w ramach Czwórkowego projektu "Od Ujścia do Żródła"Foto: Czwórka
Sprawdź też:
od ujścia do źródła kraków czwórka 1200x660.jpg
Od Ujścia do Źródła. Wielki finał nad Wisłą w Krakowie!

Zespół Vavamuffin powstał 14 lat temu na warszawskich Siekierkach. Grupę tworzyli zarówno debiutanci, jak i utytułowani już artyści polskiej sceny reggae. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Gorg ("niskie dźwięki mikrofonowe"), Reggaenerator ("piękne dźwięki mikrofonowe"), Pablopavo ("awanturnicze dźwięki mikrofonowe"), Rafi Kazan (gitara), Patison (klawisze), Emilli Jones (bas), U-Ras ("stukoty i rytmizacje"), Dubbist ("drapanie i odgłosy") oraz Barton ("dub master").

Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu Vavamuffin na Czwórkowej scenie nad Wisłą w Krakowie. Gospodarzem wydarzenia był Kuba Marcinowicz.

***

"Od Ujścia do Źródła" to letni cykl audycji i koncertów plenerowych Czwórki organizowany z okazji Roku Rzeki Wisły. Celem inicjatywy jest promocja naturalnego i turystycznego obszaru Królowej Polskich Rzek oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo. W ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" Czwórka odwiedziła: Gdańsk (9.06. - Moloteka), Warszawę (7.07. - Cud nad Wisłą) oraz Kraków (14.08. - Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA).

***

mat. prasowe/kul/jsz

Czytaj także

Johny Rockers na 500. wydanie "Strefy Dread"!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 11:30
W poniedziałkowy wieczór w studiu koncertowym Czwórki Maken wraz z gośćmi i słuchaczami świętował pięćsetny odcinek oraz dziesięciolecie "Strefy Dread". W specjalnym wydaniu audycji na żywo wystąpił jeden z najciekawszych polskich debiutów reggae - zespół Johny Rockers!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Regałowisko. Święto muzyki reggae w Bielawie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 14:20
Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal to jeden z największych festiwali muzyki reggae w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1999 roku, co daje mu status najstarszego plenerowego festiwalu reggae w naszym kraju. - Nasz festiwal odbywa się w otoczeniu Sudetów i Gór Sowich. Jest też jezioro, na którym bardzo dużo się dzieje - mówi w Czwórce organizator Regałowiska Rafał Smoliński. 
rozwiń zwiń