Płyta tygodnia: Bisz - "Blady król"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 00:00
W dzień sklepowej premiery "Bladego Króla", Bisz wypuszcza singiel "Poświęcić wszystko" - jeden z najbardziej osobistych utworów z płyty, na melodyjnym podkładzie Kosy z partiami gitary i wokalizami Moniki Fortuniak.
Bisz X Kosa
Bisz X KosaFoto: Marcin Szpak

Jednocześnie na YT i w streamie pojawiają się pełne wersje utworów "Tracić" oraz "Blady Król", które wcześniej były prezentowane tylko w połowie. Nowa płyta Bisza to współcześnie brzmiący koncept album, na którym melancholia splata się z wewnętrznym buntem. Album w całości wyprodukował znany z "Zim" czy "Idąc na żywioł" Kosa. 


👑❗PREMIERA KLIPU❗👑 I jak wrażenia? :-) Dajmy światu znać, że „Blady Król” nadchodzi - Udostępajmy! 🙌 Płyta Dostępna na https://www.pchamytensyf.pl Opublikowany przez Bisz (BOK) & nbsp; Niedziela, 21 lutego 2021


- Doświadczenie swoistego katharsis jest ideą przewodnią nowego materiału. Nie bez powodu pojawiają się na nim nawiązania do antyku, tragedii i losu rozumianego jako fatum. Od dawna traktuję swoją artystyczną drogę jako swego rodzaju wiwisekcję - prawdziwego człowieka, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami, w zderzeniu ze współczesnością" - mówi Bisz.

Źr. YouTube/ BISZ / KOSA - Poświęcić wszystko


- Upiorem "Bladego Króla" jest świadomość klęski ideałów. Ważnym wątkiem nowej płyty jest rozprawianie się z kategoriami "sukcesu", "bycia sobą", "wolności" - które dla "Wilka chodnikowego" były istotne, natomiast na nowej płycie zostają zdemaskowane jako fantazmaty - dodaje.


Bisz "Blady Król" Bisz "Blady Król"
Zobacz więcej na temat: Czwórka Bisz

Czytaj także

Bisz: najpierw jest muzyka, potem tekst

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 17:40
Bisz znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym B.O.K. Raper, poeta i producent muzyczny przekonuje, że choć teksty są dla niego bardzo ważne, to tworzenie zaczyna się u niego od muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bisz/Radex: szukamy własnego języka. Drążymy dziurę w skale

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 13:06
- Nie nagrywałem hip-hopu, bo w latach 90. nikt z moich znajomych się nim nie zajmował. Koledzy z klasy grali na gitarach, więc i ja w to poszedłem, ale od zawsze byłem fanem rapcore'u, Kazika czy Kalibra - opowiadał Radex.
rozwiń zwiń