"Jestem wielozadaniowy niczym wóz piechoty morskiej"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 12:22
To już nie słowa piosenek tylko poezja miejska - tak o jego twórczości mówią krytycy: muzyczni i literaccy. Urodzony Warszawiak, uzdolniony nawijacz i wielbiciel piłki kopanej namawia fanów "Graj z Pablopavo".
Audio
  • Ile artystycznych oblicz kryje w sobie Pablopavo? Sprawdziła to o poranku Justyna Dźbik

"To człowiek tworzy metamorfozy" śpiewała lata temu Kora i wszytko wskazuje na to, że ta złota myśl Maanamu stała się kierunkowskazem dla Pablobavo. Jako jeden z pierwszych w Polsce wokalistów śpiewających ragga w 2003 roku związał się z formacją Vavamuffin, potem połączył swoje siły z Ludzikami, a ostatnio z Praczasem promuje "Głodne kawałki" .

Zobacz: Pablopavo i Ludziki grają w "Ministerstwie Dźwięku"

Najnowszemu, nagranemu z Ludzikami, utworowi "Koty" towarzyszy gra arkadowa. To innowacyjna forma promocji w czasach, w których z marketingowego punktu widzenia najważniejszy jest teledysk: - Nie wykluczamy, że kiedyś jakiś wideoklip się pojawi, ale na razie stawiamy na nietypowe rozwiązania. To znaczy, pomysł narodził się w głowach moich kolegów z wytwórni, a ja na początku byłem do niego nastawiony sceptycznie. Teraz już wiem, że to był krok we właściwą stronę i spotkał się z pozytywnym odzewem.
"Koty" pochodzą z wydanej właśnie kompilacji "Złota Karrota", która podsumowuje dotychczasowe 50 wydawnictw Karrot Kommando, a także zapowiada kolejne. W tym najnowsze tytuły Pablopavo.

 - Nie wiem co będzie pierwsze: nowa płyta Vavamuffin, czy Ludzików - zdradza rozmówca Justyny Dżbik. - Ale wiele wskazuje na to, ze bardzo wczesną wiosną wydamy się z Vavamuffin. Myślę, że będzie to przełom lutego i i marca.

Zobacz: Vavamuffin gra w "Ministerstwie Dźwięku"
Brzmieniowo krążek Vavamuffin ma być powrotem do korzeni i do prostoty: - Ale dopóki płyta nie trafi do tłoczni nie podejmuję się zdefiniować tej muzyki, bo prace nad nią jeszcze trwają, zespół składa się z 9 odrębnych bytów artystycznych i naprawdę wiele może się jeszcze zdarzyć. Ale dubstepu na pewno nie będzie .

O miłości do kotów, nie tylko wirtualnych; o koncertowych planach i o planowanej na 2013 rok wizycie w "Ministerstwie Dźwięku" dowiesz się słuchając nagrania z audycji "Poranek OnLine" .

 

kul

Czytaj także

Moro-Figurska wydaje płytę, a Peja wystąpi w roli... Pomidora

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 09:48
– Najważniejsze jest to, by smaczne, ale niezdrowe przysmaki, które uwielbiają dzieci, nie były traktowane jako nagrody – mówi Odeta Moro-Figurska, która właśnie wydała płytę... do zjedzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiemy do czego służy scena"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 15:38
Neo soul, r'n'b, , smooth jazz, fusion, rock i ambitny pop to składniki sukcesu formacji The Pryzmats. Grupa The Pryzmats pochodzi z Żywca i promuje swój debiutancki album "Coś z niczego".
rozwiń zwiń