Polskie Radio
Section05
Żywiec

Prezes PiS w Żywcu: wakacje kredytowe to pomoc daleko idąca, nie chcemy podnosić podatków

- Wakacje kredytowe to pomoc daleko idąca; tyle w tym momencie można zrobić - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział w niedzielę w Żywcu na pytanie o możliwą dalszą pomoc kredytobiorcom. Podkreślił, że dalsza pomoc wymagałaby zwiększenia podatków, a tego rząd nie chce robić.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Żywiec PiS zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński wybory w Polsce

Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Żywiecczyzny. Robert Knap podsumowuje jego wizyty

- Myślę, że kierunek dotyczący przede wszystkim troski o rynek pracy i wsparcia państwa w celu utrzymaniu jak największej liczby miejsc pracy i bardzo niskiego bezrobocia, jest priorytetowy - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Knap (TVP Info).  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Jarosław Kaczyński Bielsko-Biała opozycja Krajowy Plan Odbudowy PiS Żywiec

Prezes PiS w Żywcu: Polacy muszą mieć ambicje dużego europejskiego narodu

Prawo i Sprawiedliwość powstało z programem stworzenia systemu wywodzącego się z tradycji republikańskiej, wspólnoty, myślenia o wszystkich grupach społecznych, także tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji - mówił w Żywcu, podczas spotkania z wyborcami i sympatykami, prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Polacy muszą mieć ambicję dużego europejskiego narodu - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Żywiec PiS zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński wybory w Polsce

Brygida Sordyl przypomina pieśni przyszłej mamy

 „Pieśni przyszłej mamy” – takiego repertuaru szuka ostatnio Brygida Sordyl z Beskidu Żywieckiego, lada dzień spodziewająca się dziecka. Repertuar mam i dzieci artystka zaśpiewała również podczas ostatniego OFKiŚL w Kazimierzu. Tam Magdalena Tejchma rozmawiała z nią o tym, jak na dawnej wsi radziły sobie kobiety ciężarne, młode mamy oraz jakie przesądy im towarzyszyły. 
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Magdalena Tejchma Żywiec

Śpiewało się zawsze. Józefa i Zofia Sordyl z monograficzna płytą

Kiermasz pod Kogutkiem ponownie nadajemy z gór! Odwiedzamy Beskid Żywiecki, gdzie właśnie wydano monograficzną płytę wspaniałych śpiewaczek – Zofii i Józefy Sordyl – następnie przenosimy się do Zakopanego. Tam, w willi Czerwony Dwór podziwiamy wystawę malarstwa na szkle Jana Fudali – artysty renesansu. 
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa folklor tradycja muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Dorosz beskidy Żywiec

Żywiec czekał na tę inwestycję. Otwarto szpital współfinansowany przez BGK

Żywiec ma nowy szpital. Udział w jego realizacji ma Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) – który udzielił finansowania w kwocie 140 mln zł, co stanowi 60 proc. kosztów całej inwestycji. Szpital powstał na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i spółką InterHealth Canada. To pierwszy i dotychczas jedyny taki projekt w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  BGK Żywiec szpital bank finansowanie partnerstwo

Żywiec ma nowy szpital. Bank Gospodarstwa Krajowego współfinansował inwestycję

Udział w budowie nowego szpitala w Żywcu ma Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) – który udzielił finansowania w kwocie 140 mln zł, co stanowi 60 proc. kosztów całej inwestycji. Szpital powstał na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i spółką InterHealth Canada. To pierwszy i dotychczas jedyny taki projekt w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szpital Żywiec regiony Koronawirus w Polsce