X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wiemy do czego służy scena"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 15:38
Neo soul, r'n'b, , smooth jazz, fusion, rock i ambitny pop to składniki sukcesu formacji The Pryzmats. Grupa The Pryzmats pochodzi z Żywca i promuje swój debiutancki album "Coś z niczego".
Audio

Na pierwszy "rzut ucha" ep-ka The Pryzmats mogła kojarzyć się z twórczością częstochowskiej formacji Ego. Liryczno-nostalgiczna melodeklamacja do granych na żywo podkładów sprawiła, że zespół z Żywiecczyzny w niczym nie przypominał hip-hopowych składów znad Wisły. 20 kwietnia ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany "Coś z niczego", który jak na razie nie wprowadził większych zmian w życiu zespołu: - Pracy nie zmieniliśmy, mamy te same obowiązki i te same rodziny. W tej materii wszystko jest po staremu - mówi Krzysztof 'Batman' Jarosiewicz. - Gramy trochę więcej koncertów, promujemy płytę i coraz lepiej czujemy się na scenie.

Grupa powstała pięć lat temu w Żywcu i najpierw funkcjonowała pod nazwą Pryzmat Myśli - w nieco innym składzie i z nieco inną muzyką. Nowe oblicze The Pryzmats zaprezentowali w konkursie "Make More Music" i zgarnęli główna wygraną. Po sukcesie debiutanckiego krążka rozpoczęli pracę nad nową płytą.

 - Weszliśmy do studia i realizujemy demo z nowym materiałem - opowiada gitarzysta Sebastian Kret. - Pracujemy bez ciśnienia, bo nie gonią nas terminy. A Batman dodaje: - Brak czasowych ograniczeń pozwala nam zastanowić się nad kompozycjami. Oczywiście nowa płyta będzie spontaniczna, ale to spontan bardziej przemyślany.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są najmocniejsze strony zespołu i czy muzycy boją się "klątwy drugiej płyty" posłuchaj rozmowy Eweliny Grygiel z The Pryzmats w "Poranku OnLine". Nagranie znajdziesz w pliku dołączonym do artykułu.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rap na uniwersytecie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 17:10
Hip-Hop jest kulturą globalną, która idealnie dopasowuje się do lokalnych uwarunkowań. Autorzy projektu "Poezja Miejska RAP" postanowili wykorzystać to zjawisko zarówno do promocji naszego języka jaki i twórczości polskich raperów. Oto efekty ich pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Dakar nie nudzi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 10:00
Kuba Przygoński i Szymon Ruta. Panowie, razem z całą ekipą Orlen Teamu, szykują się do kolejnej odsłony jednego z najsłynniejszych rajdów na świecie. Dla treningu jeżdżą w Dubaju i Maroku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hip-hop jest tylko pretekstem"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 08:30
Absolwent Islington Music Workshop w Londynie i Academy of Contemporary Music College w Guildford. W Warszawie założył HiFi Bandę, a w listopadzie wydał pierwszą producencką płytę. Oto "Niedopowiedzienia" Czarnego.
rozwiń zwiń