Marcelina: jestem optymistką, trudne sytuacje pobudzają kreatywność

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:52
- Życie artystów w czasach pandemii bardzo się zmieniło, to zawód zależny od ludzi - mówi Marcelina. - Dziś sytuacja jest bardzo niepewna. Ale jestem też ciekawa, ile nowych muzycznych rzeczy powstanie w tym czasie - dodaje.
Audio
  • Marcelina opowiada, co robi z czasach odosobnienia (Stacja Kultura/Czwórka)
Marcelina w studiu Czwórki
Marcelina w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Marcelina na co dzień mieszka w Szklarskiej Porębie. - Kwarantanna tutaj wygląda inaczej. Nie jestem zamknięta w bloku, gdzie beton wszędzie, gdzie wyjście do lasu czy nawet parku graniczy z cudem - mówi artystka. - Tu wszędzie mam góry, las, ładne widoki, nie ma ludzi. Mogę wychodzić na spacery, jeździć na biegówkach - dodaje. - Nie mogę narzekać, mam się tu fajnie. 

Artystka znalazła sobie też nowe aktywności, uczy się języka hiszpańskiego, zaczęła uprawiać jogę, ze względu na swój szczególny stan, wybrała ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Na Czwórkowej antenie wspomina też o śniadaniach, którymi lubi się rozkoszować. - Uwielbiam śniadania, mogłabym się zajmować tylko przygotowywaniem śniadań - wyjaśnia ze śmiechem. - Dużo też gotuję, piekę. Czas wypełniają mi rytuały - dodaje. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Pięknie zakończony sezon. Teraz mogę siedzieć w domu! #zostańwdomu @bambini_di_foresta

Post udostępniony przez M A R C E L I N A (@marcelinaofficial)


uśmiech pixa 1200.jpg
Kino domowe. Komedie poleca Łukasz Muszyński

Tęsknota w czasach odosobnienia

W górach w nocy spadł śnieg, dlatego artystka szykuje się na popołudniowy spacer. 

- Tęsknię za swobodą spotkania się z kim chcę - mówi artystka. - Myślę sobie: o pójdę na biegówki i zadzwonię do kogoś... Później sobie zdaję sprawę, że nie będę wyciągać 10 osób na biegówki - dodaje. 


marcelina 1200.jpg
Marcelina o kobietach, dzięki którym zaczęła śpiewać

Początek ciąży to wyjątkowy czas. Marcelina niestety nie może go dzielić ze swymi rodzicami, którzy są daleko. - Chętnie bym ich odwiedziła, powspominała swoje dzieciństwo - wyjaśnia. - Tęsknie za koncertami, muzykowaniem, ale wiem już, od kilku miesięcy, o ciąży, więc nie miałam takich za dużych planów. Szkoda mi koncertów, które miałam zaplanowane do czerwca, ale też pracy w studiu, bo na lato chciałam coś nowego wypuścić - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marcelina

Data emisji: 30.03.2020

Godzina emisji: 11.16

pj/kd

Czytaj także

Rozmowa z przeszłością i fokus na teraźniejszość. Ifi Ude o "Tato, tato"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 01:40
"Tato, tato" otwiera kolejny rozdział w życiu Ifi i zapowiada nadchodzący materiał. W nowych utworach zadaje pytania, na które wiele osób szuka odpowiedzi. Jak mówi - ta płyta, to próba odnalezienia brakującej relacji i poszukiwanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Moskal: życie muzyczne we Włoszech zatrzymało się w miejscu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 15:20
Natalia Moskal śpiewa, pisze teksty i tłumaczy książki. Jedną nogą w Polsce, drugą we Włoszech. 1 marca wróciła z Mediolanu. Nam opowiada o sytuacji włoskich muzyków i swoich planach na przyszłość. 
rozwiń zwiń