Natalia Moskal: "Songs of Myself" napisało życie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 12:36
- Nie mieliśmy z góry założenia, co do muzycznego stylu i tekstów. Album ten rozwijał się sam w sobie. Miały na niego wpływ różne życiowe sytuacje - mówi w Czwórce młoda wokalistka, której debiutancka płyta powstawała aż dwa lata.
Audio
  • Natalia Moskal i Łukasz Maron o debiutanckim albumie "Songs of Myself" (Stacja Kultura/Czwórka)
Od lewej: Natalia Moskal, Kasia Dydo i Łukasz Maron w Czwórce
Od lewej: Natalia Moskal, Kasia Dydo i Łukasz Maron w CzwórceFoto: Czwórka

Jako dziecko Natalia Moskal szturmowała konkursy wokalne, jednak jej prawdziwa kariera zaczęła się w 2004 roku, kiedy jako 11-latka w profesjonalnym studiu nagraniowym przyłożyła rękę do płyty promującej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Potem była EP-ka "Anguana", przy której współpracowała z producentem Markiem Dziedzicem i Radkiem Łukasiewiczem związanym z zespołem Pustki. 19 maja zaś światło dzienne ujrzy jej debiutancki album "Songs of Myself", nad którym pracowała z Łukaszem Maronem.

Sprawdź też:
pablopavo 1200.jpg
Pablopavo: Na "Ladinoli" trup nie ścieli się gesto"

Nowy album Natalii Moskal promuje singiel "Lustro", a w rozmowie z Kasią Dydo zaproszeni goście zdradzają, dlaczego wybrali właśnie ten utwór. Opowiadają też, jakie brzmienie ma stworzona przez nich muzyka. - Muzyczny koncept "Songs of Myself" znajdował się w mieszkaniu Łukasza, który ma oldschoolowe syntezatory. Początkowo skupiliśmy się na dźwiękach syntetycznych, jednak z biegiem czasu nagraliśmy partie perkusji, gitar i basów. Są tu też smyczki i instrumenty dęte - podkreśla Natalia Moskal.

A jaki utwór na singiel wybrałby tata wokalistki? Jak będzie wyglądała ostateczna wersja teledysku do piosenki "Betterman"? Czy singiel "Lustro" ma coś w sobie z brzmienia Kombi? I gdzie niebawem Natalia Moskal zagra koncerty? Tego dowiecie się z nagrania całej audycji, w której słuchaliśmy też dwóch utworów z nowego krążka "Songs of Myself".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Natalia Moskal (wokalistka), Łukasz Maron (producent muzyczny)

Data emisji: 18.04.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/kd

Czytaj także

Bovska jest jak dobra czarna kawa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 16:14
Jej wydana w marcu tego roku płyta "Kaktus" odnosi ogromny sukces, jednak, jak mówi artystka - istnieje w niej potrzeba wyrzucania z siebie kolejnych piosenek. W "Stacji Kultura" Bovska zdradza plany na najbliższą przyszłość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magda Pasierska: w mojej muzyce jest schiza

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 13:25
- W moim nowym numerze "Lightly Brightly" jest wewnętrzny drive, który popycha go do przodu i powoduje reakcje - opowiada w "Stacji Kultura" wokalistka, znana m.in. z trio beatboxerskiego Me Myself And I. Czy jej solowy materiał "Mapa" oznacza rozwód z beatboxerami?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daria Zawiałow: "A kysz!" to 100 proc. mnie we mnie

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 13:29
- Stworzenie tej płyty to była długa droga, która wymagała ciężkiej pracy i poświeceń. Obecnie pracujemy już jednak nad stworzeniem następnej - mówiła w Czwórce Daria Zawiałow, której debiutancki krążek "A kysz!" ma dziś, czyli 3 marca 2017 roku, swoją premierę.  
rozwiń zwiń