Red Bull Tourbus odjechał z kolejnego przystanku: Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 13:36
W czwartek 12 maja na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej w ramach tygodnia juwenaliowego odbył się drugi przystanek Red Bull Tourbus. Dwa młode zespoły rockowe: The Ploy i Noko zagrały dla trójmiejskiej publiczności wprost z dachu autobusu! Największą atrakcją wieczoru był występ Fisz & Emade, którzy zagrali przed 6 000 publicznością!

Kapryśna pogoda nie pokrzyżowała koncertowych planów w ramach projektu Red Bull Tourbus, którego drugi juwenaliowy przystanek odbył się w Gdańsku. Rockowe dźwięki młodych kapel oraz duet Fisz & Emade przyciągnął pod mobilną scenę koncertową rzesze miłośników gitarowych brzmień i dobrej polskiej muzyki.

Warszawski zespół Noko, który występował jako pierwszy, rozgrzał tłum do czerwoności. Muzycy ulegli swoim fanom i wykonali bis, a po koncercie długo rozdawali autografy.

– Naprawdę nie spodziewaliśmy się tak gorącego przyjęcia. Nie wiem czy to tylko wrażenie, ale czuliśmy się jak by na nas czekali – mówię tu oczywiście o publiczności. To naprawdę wspaniałe doświadczenie. Mi osobiście przypomina koncert Beatlesow na dachu budynku BBC – komentował po występie Jurgen wokalista zespołu Noko.

Gdański przystanek był drugim po Wrocławiu na muzycznej mapie Red Bull Tourbus. Konkursowe koncerty w ramach projektu Red Bull Tourbus Rytmy Młodych organizowane są w trakcie Juwenaliów. Stają się rozgrzewką dla studentów przed weekendowymi atrakcjami muzycznymi. Majowa trasa obejmuje występy gwiazd oraz ambitnych zespołów grających na dachu autobusu.

Ostatnim finałowym przystankiem na muzycznej trasie Red Bull Tourbus będzie lipcowy Festiwal Jarocin. Kapele, które zaskarbią sobie uznanie publiczności oraz jury festiwalu wystąpią na scenie głównej tego legendarnego polskiego festiwalu!

KOLEJNE MAJOWE PRZYSTANKI RED BULL TOURBUS:


18 maja Lublin, (godz.18.00 - 22.00) Park Akademicki (boisko)
Artyści: Vermones, Uniqplan i ABRADAB

19 maja Olsztyn (godz.17:30-21:00), Kortowo
Artyści: Futuristen, Neony i TEDE

22 maja Kraków (godz.17.00 - 22.00), Bulwary Wiślane przy ul. Smoczej
Artyści: Dead on Time, God's Gotta Boyfriend i O.S.T.R.

Wstęp na wszystkie koncert jest wolny!

 

KaW/materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ABRADAB nadał rytm Wrocławiowi!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 13:41
Mamy za sobą pierwszy koncert w ramach juwenaliowej trasy Red Bull Tourbus. 10 maja na terenie Politechniki Wrocławskiej na mobilnej scenie zagrały zespoły Mouga i Alien Autopsy. Gwiazdą wieczoru był Abradab, na którego koncert przybyło 12 000 osób!
rozwiń zwiń