Exclusive: Wywiad z Mobym w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 08:30
W "DJ Paśmie"wywiad z gwiazdą elektroniki, amerykańskim wokalistą, kompozytorem i producentem muzycznym – Mobym.
Audio

W połowie czerwca będzie w Polsce, ale już teraz na antenie radiowej Czwórki! Z Mobym rozmawiał dziennikarz Czwórki – Hubert Augustyniak!

Rozmowa dotyczyła najnowszego albumu muzyka. Płyta dostępna jest w sprzedaży od 16 maja, choć Moby nieco wcześniej zdecydował się podzielić swoją najnowszą twórczością z fanami, za pośrednictwem Internetu.

"Destroyed", czyli najnowszy krążek artysty składa się z dwóch części – płyty z muzyką oraz albumu zdjęć wykonanych przez Moby’ego. To, co wyróżnia tę płytę, to wyjątkowa sceneria, w jakiej powstawała i jej wpływ na kształt wydawnictwa. Piosenki Moby’ego z Destroyed były pisane późnymi nocami w pokojach hotelowych, na różnych kontynentach. "Destroyed" to ścieżka dźwiękowa rodem z opustoszałych miast o drugiej nad ranem, oddająca uczucie poruszenia i odosobnienia, a zarazem komfortu, jaki daje spokojna samotność.

Płyta i album fotograficzny tworzą razem intymny portret świata Moby’ego i jego procesu twórczego – zarówno muzyka, jak i zdjęcia w tym samym okresie były inspirowane dziwnym, niezwykłym życiem artysty będącego w trasie koncertowej.

15 utworów zamieszczonych na płycie łączy klimatyczny niepokój z wszechogarniającym pięknem – to płyta bogata w melodie, które zamiast wyważać drzwi do umysłu, zagnieżdżają się w nim ukradkiem.


Zobacz fragment wywiadu w boksie "Wideo" po prawej stronie artykułu.

KaW

Czytaj także

Moby na Orange Warsaw Festival 2011!

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 14:00
Producent i multiinstrumentalista, który w latach 90. wprowadził muzykę klubową na popowe listy przebojów, będzie w Warszawie promował swój nowy album "Destroyed" .
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziesiąty studyjny album Moby’ego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2011 08:40
Moby wydał kolejna płytę - "Destroyed". Wydawnictwo poleca Czwórka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ten Typ Mes i "Kandydaci na szaleńców"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 14:58
Czwórka poleca najnowsza płytę w rytmie hip-hopu nagraną przez Ten Typ Mes! Albumy do zdobycia na naszej antenie!
rozwiń zwiń