Świat w 3D? Jeszcze nie...

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 09:00
Według Kuby Marcinowicza zaprezentowane na targach CeBIT ekrany 3D niewymagające noszenia specjalnych okularów to niewypał.
Audio

Oferta wystawców obecnych na targach CeBIT raczej nie sprawiła pozytywnej niespodzianki fanom 3D. Jakość obrazu w iPadach, w których zastosowano technologię przywodzącą na myśl pamiętne „trójwymiarowe” linijki, czy w innych małych urządzeniach 3D, nie robi wrażenia. Podobnie zresztą jak oczekiwane od dawna telewizory, które dla uzyskania trójwymiarowego efektu nie wymagają zakładania specjalnych okularów.

– O ile nienawidzę telewizji 3D, nie podoba mi się telewizja 3D, jestem jej totalnym przeciwnikiem, o tyle ekran 3D bez okularów jest jeszcze gorszą opcją niż telewizja 3D! Oczy bolą, obraz wcale nie jest trójwymiarowy, efekt wizualny jest około 40-50 cm od ekranu i to się później bardzo brutalnie odcina – relacjonuje Kuba Marcinowicz.

Honor technologii 3D próbują ratować nowoczesne designerskie okulary, które mają zastąpić spotykane dotąd niewygodne i ciężkie modele dostępne w kinach czy domowych zestawach. Zaproponowane na CeBIT okulary to już gratka również dla… tekstylnych gadżeciarzy. Podobno śmiało będzie można w nich wyjść na miasto, nie budząc niczyjego zdziwienia.

Posłuchaj fragmentu audycji "Czwarty wymiar". Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

KaW

Czytaj także

Hanower: co zobaczymy na targach CeBIT?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2011 08:00
To największa tego typu impreza na świecie, która przyciąga tysiące wystawców z kilkudziesięciu krajów, i dziesiątki tysięcy odwiedzających.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Targi CEBiT w Hanowerze

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2011 05:00
W Hanowerze rozpoczynają się targi sprzętu elektronicznego CeBIT. To największa tego typu impreza na świecie, która przyciąga tysiące wystawców z kilkudziesięciu krajów, i dziesiątki tysięcy odwiedzających.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na targach CeBIT

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2011 12:00
4 200 wystawców z 70 krajów. 20 hal konferencyjnych, centra konferencyjne, pokoje spotkań… Od 1 marca Hanower stał się stolicą najnowszych technologii. Jest tam też nasz człowiek, Kuba Marcinowicz.
rozwiń zwiń