Krzycz z radości - będziesz silniejszy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 11:32
Kiedy krzyczymy, często pojawia się w nas uczucie rosnącej siły. O to, czy ten przyrost energii jest rzeczywisty spytaliśmy naszego eksperta.
Audio

Okazuje się, iż wszystko zależy od rodzaju i sytuacji, w której krzyczymy:

- Kiedy krzyczymy wyrażając pozytywne emocje, tak jak czynili to na przykład kibice Legii, których słyszałam przed dwoma tygodniami, to wtedy pojawia się w nas uczucie większej siły – mówiła w Czwórce Izabela Dziugieł, psycholog z Przystani Psychologicznej.

Nieco inaczej jest, w sytuacji, kiedy krzyczymy wyrażając na przykład złość, lub gniew:

- Wtedy też mamy niby więcej siły, ale tylko dlatego, że wyrażamy emocje, których nie byliśmy w stanie wcześniej wyrazić, a jak wyrażamy emocje, które są zgodne z naszym stanem wewnętrznym, to wtedy faktycznie możemy się czuć jak byśmy mieli więcej siły, ale to raczej tylko złudzenie – podsumował nasz ekspert.

Więcej na temat krzyku i wyzwalającej się w jego czasie energii w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Zobacz więcej na temat: boks

Czytaj także

Jaki kolor ma prąd?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 12:22
Znalezienie eksperta, który zna odpowiedź na to pytanie, nie jest łatwym zadaniem. Czwórka dotarła jednak do zawodowca, przed którym prąd nie ma najmniejszych tajemnic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego słońce podczas zachodu wydaje nam się takie duże?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 13:34
Zazwyczaj, kiedy obserwujemy zachód słońca, dochodzimy do wniosku, że słońce jest kilka razy większe niż było na przykład po południu. Bywa też pomarańczowe, albo różowe. Wygląda to zjawiskowo pięknie i romantycznie, ale to niestety jedynie... czysta fizyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie zimują muchy?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 13:27
Pospolity owad, który swoją obecność już od 200 milionów lat zaznacza irytującym bzyczeniem, nie znika z końcem lata. Jak muchy radzą sobie z zimą i niesprzyjającym klimatem?
rozwiń zwiń