Jak działają ruchome schody? (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 19:41
Ruchome schody to bez wątpienia najlepszy wynalazek, od czasów pojawienia się pizzy mrożonej. – Są 100 razy lepsze od windy – nie musimy naciskać żadnych guzików – podkreśla szef wyjątkowej ekspedycji Czwórki, Kamil Jasieński.
Audio


- Kolejny piękny dzień i kolejna wyprawa w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych w mieście – mówi ekspert ds. nowych technologii. Tym razem testujemy ruchome schody.

Przed użyciem pamiętać trzeba o przeczytaniu instrukcji. Znajdziemy ją w pobliżu wejścia na pierwsze stopnie wyjątkowego środka lokomocji. – Jeżeli wchodzimy na schody, musimy zawsze trzymać się ruchomej poręczy. Jest wykonana z bardzo dobrej jakości gumy, chociaż, jeśli złapiemy za mocno, spoci nam się dłoń. Nie ma tam cyrkulacji powietrza…

To nie jedyny z zapisów. Kolejnym warunkiem udanej jazdy (jej zakończenia i przeżycia) jest wykonanie "energicznego kroku na nieruchomy element schodów". Bez tego schody albo nas wciągną, albo – trudno określić co gorsze- bezlitośnie wypchną.

Kamil przypomina tez o zakazach. Są szczególnie ważne na Dworcu Centralnym - "królestwie świata schodów ruchomych". Oprócz tych znanych wszystkim - na schodach nie możemy siadać – są też te zobrazowane szczególnymi grafikami. Zabroniona jest jazda w szpilkach oraz coś jeszcze… - Jeden obrazek mówi o tym, żeby nie ściągać majtek – podkreśla specjalny wysłannik Czwórki. O wszystkim przekonać się można oglądając wideo z wyprawy.

pg

Czytaj także

Jak działa biletomat? (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 16:50
W Czwartym Wymiarze w Czwórce nieustannie eksplorujemy świat nowych technologii. Tym razem sprawdzamy co ciekawego spotkać nas może w wielkim mieście.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare komputery w służbie urody

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 18:00
Tym razem dwójka szalonych informatyków "Czwartego Wymiaru" postanowiła pokazać jak przy użyciu starych części komputerowych zamienić się z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak skutecznie zadzwonić z budki telefonicznej?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 20:00
Nagła, awaryjna sytuacja życiowa? Nie masz komórki, a chcesz zadzwonić? Teoretycznie nic prostszego: kupujesz kartę telefoniczną, znajdujesz budkę i dzwonisz. No tak, tylko okazuje się, że to wcale nie jest takie proste.
rozwiń zwiń