Chmura obliczeniowa dla firm

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 18:30
W "Czwartym wymiarze" kolejna porcja wiadomości o chmurach i cloud computingu. Mówiliśmy już o różnych rodzajach chmur i tych do zastosowań prywatnych. Teraz kolej na coś dla biznesu.
Audio

- Małe firmy, które rozpoczynają swoją działalność mogą skorzystać na tym, że będą koncentrowały się na swoich produktach, a nie tym, że muszą inwestować w infrastrukturę – tłumaczy Damian Widera z LGBS Polska.

Nowinki technologiczne, w tym obliczenia w chmurze, mogą być szczególnie przydatne w niedużych firmach. – Małe firmy muszą brać udział w walce rynkowej i dużo szybciej być konkurencyjne. Muszą poszukiwać niszy na rozwój swojego produktu – wyjaśnia ekspert. Jego zdaniem na chmurze więcej zyskać mogą nie najwięksi, a mniejsi biznesmani.

W jakich sytuacjach sprawdzą się obliczenia w chmurze? Na przykład wtedy gdy określona aplikacja wykorzystywana jest tylko od czasu do czasu. – Gdy przez 80% czasu system nie pracuje, nie opłaca się utrzymywać go na własnych serwerach. Wystarczy wynająć go na czas kiedy określony system jest potrzebny.

Jakie inne scenariusze dają przewagę chmurom obliczeniowym? Szczegóły w dźwięku audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: firma mali POLSKA

Czytaj także

Cloud computing

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2009 15:00
Audycja Polskiego Radia Euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputery w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 19:57
Przestrzeń serwerowa, zdalny dostęp do zasobów, aplikacje dostępne za pomocą przeglądarki internetowej – wszystko to możliwe jest dzięki magicznym "obliczeniom w chmurze". Czym jest modny cloud computing?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym naprawdę jest chmura prywatna?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2011 18:32
Temat Cloud cumputingu nie jest nowością dla słuchaczy Czwórki. Tym razem zdradzamy jednak więcej szczegółów o innych rodzajach chmur.
rozwiń zwiń