Co słychać w świecie filmu? Robbie, Pitt i filmowy recycling

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 17:00
- Zamiast chwalić się planami na 2021 rok, producenci wybiegają w przyszłość, żeby jak najszerszym łukiem ominąć pandemię. W ten sposób już dziś możemy zapisać w kalendarzu, że 25 grudnia 2022 roku odbędzie się premiera najnowszego filmu twórcy "La La Land" - mówi krytyk Łukasz Muszyński. 
Brad Pitt i Margot Robbie na festiwalu w Cannes - 2019 rok
Brad Pitt i Margot Robbie na festiwalu w Cannes - 2019 rokFoto: Taniavolobuev/Shutterstock.com

Sprawdź także
PRIME TIME fot. Tomek Kaczor web 1200.jpg
Co słychać w świecie filmu? Polak w Sundance, król znów w Nowym Jorku

Margot z Pittem u Chazelle'a

Na planie "Babylonu" Damiena Chazelle'a znów spotkają się Brad Pitt i Margot Robbie, których ostatnio mogliśmy oglądać u Tarantino w "Pewnego razu w Ameryce" - przypomina gość Czwórki. - Akcja filmu będzie rozgrywać się w latach 20. ubiegłego wieku w Hollywood, kiedy to Fabryka Snów przygotowywała się do wprowadzenia dźwięku. Nic więcej o tym filmie nie wiadomo, ale znając dotychczasowe dzieła Chazelle'a, możemy spodziewać się czegoś wyjątkowego. 

Posłuchaj
12:12 CZWORKA/Stacja Kultura - film 08.01.2021.mp3 O tym, co dzieje się w świecie filmu opowiada krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)

Zobacz
scott pilgrim shutterstock 1200.jpg
Kino domowe. Superbohaterowie to nie wszystko

Filmowy recycling. Powrót "Świętego Graala"

Paramount Pictures pracuje nad filmem opartym na broadwayowskim musicalu "Spamalot"który powstał na podstawie filmu "Monty Python i Święty Graal" z 1975 roku. - To jest znany patent dużych wytwórni filmowych - przypomnieć coś, co już było i cieszyło się dużą popularnością, i znów na tym zarobić. Tutaj sytuacja jest o tyle dziwna, że powstanie film na podstawie musicalu, który powstał na podstawie filmu - śmieje się krytyk. - Znów zatem cofniemy się do czasów króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu, i znów dostaniemy obrazoburczą opowieść spod znaku Monty Pythona. Reżyserem filmu został Casey Nicholaw, obsadę poznamy wkrótce, a produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku.

'Monty Python and the Holy Grail' 40th Anniversary Official Trailer / Monty Phyton


Wraz z "Baśnią..." pojawiła się szansa na produkcję niesamowicie oryginalną, wręcz ekstatycznie atrakcyjną wizualnie, głęboką dramaturgicznie oraz bardzo aktualną i ważną społecznie Michał Gazda

Polskie "Django" w cyrkule tarnowskim

Jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych ubiegłego roku była Nagroda Literacka Nike dla Radka Raka za "Baśń o wężowym sercu", którą autor zbudował na legendach, jakimi obrosła postać Jakuba Szeli, najbardziej znanego przywódcy chłopskiego w antyszlacheckich ruchach w zachodniej Galicji. - Na początku tego roku wydawnictwo reprezentujące Raka ogłosiło, że sprzedało prawa do ekranizacji książki. Film wyreżyseruje odpowiedzialny za serial "Wataha" Michał Gazda. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (Filmweb.pl)

Data emisji: 08.01.2021

Godzina emisji: 10.15

kul

Czytaj także

Nie idziemy do kina, ale oglądamy premiery

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 14:00
Puste kina, brak premier filmowych stały się naszą pandemiczną rzeczywistością. Tymczasem David Fincher serwuje nam swój długo oczekiwany film na jednej z platform streamingowych. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co słychać w świecie filmu? Wyczekiwane nowości

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 18:20
- Mamy to! Za nami ostatni klaps na planie filmu "Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej - poinformowali w sieci producenci filmowej adaptacji powieści Doroty Masłowskiej. Premiera kinowa planowana jest na jesień 2021 roku.
rozwiń zwiń