MK ON-LINE - wystartował festiwal twórczości młodych  

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 16:40
Rozpoczął się MK ON-LINE organizowany przez Stowarzyszenie Młoda Kultura. Tydzień po tygodniu 4 i 5 oraz 11-12 czerwca w przestrzeni wirtualnej można zobaczyć występy i pokazy twórczości młodych artystów. Wydarzenie objęła swoim patronatem Czwórka.
MK ON-LINE
MK ON-LINEFoto: mat. pras.

shutterstock mikrofon koncert wokalistka 1200.jpg
Młoda Kultura. Nowa fala polskiej muzyki online

Stowarzyszenie Młoda Kultura łączy koncerty, sety DJ-skie, life paintingi, wystawy i pokazy filmowe. To już kolejna odsłona festiwalu, który z powodzeniem promuje twórczość młodych. Na wydarzeniu wystąpią artyści i artystki z Młodej Kultury, kolektywu Natura 2000 i Kanałowej 8 i zaproszeni goście.


Posłuchaj
09:35 Czwórka/Muzyczny Lunch - Festiwal Młoda Kultura 04.06.2021.mp3 Dawid Sas opowiada o Festiwalu Młoda Kultura (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

- Zamysł jest taki, żeby sztuka młodych ludzi wychodziła przez nas i nasze działania, a trafiać ma do jak najszerszego grona - mówi organizator festiwalu Dawid Sas. - Założeniem jest promowanie ludzi, których uważamy za jakościowych artystów. Chcemy, żeby mieli możliwość pokazania się i zaprezentowania swojej sztuki szerszej publiczności.

Patronaty Czwórki ZOBACZ WIĘCEJ >>>

W trakcie tych czterech dni usłyszymy RAP, hip hop, muzykę rockową, ale też trochę techno, folku i ambientu w DJ-setach. - W tym tygodniu w programie góruje RAP, zaczyna Delph, który może stricte nie rapuje, ale krąży po tych klimatach, zaraz po nim występuje "po prostu Kajtek", który niedawno wypuścił swój pierwszy nielegal - zdradza gość Czwórki. - W sobotę zaprezentuje się DJ-e TBH x beatrix cottonmouth z life actem autorstwa Idy Pozarzyckiej, potem Mono, który zaprezentuje dosyć spokojne, wręcz nostalgiczne brzmienia.  

Gooral zuza sosnowska 1200.jpg
Gooral w Czwórce. Folkowy trans na żywo

Koncerty Czwórki ZOBACZ WIĘCEJ >>>Kolejny tydzień będzie bardziej hip hopowy, wystąpi m.in. postczłowiek, Młody Żmija, Kolektyw Natura 2000. W programie również premiera krótkometrażowego filmu alternatywnego autorstwa Jeremiasza Łabarzewskiego pt. "Dawid szuka Dawida". - Kończymy w sobotę około rockowymi brzmieniami pomieszanym z alternatywnym rapem, Barekprzestań z akompaniamentem zespołu Dnonie, a następnie zespół Mosty z Krzysiem Wiśniewskim na froncie - dodaje gość audycji.

Koncerty Czwórki ZOBACZ WIĘCEJ >>>

- Wiadomo, że zarówno my jako organizatorzy, jak i artyści wolelibyśmy, żeby festiwal odbywał się na żywo. Zrobiliśmy jednak wszystko co w naszej mocy, żeby, poza muzycznym, było to również atrakcyjne wizualnie doświadczenie - mówi Dawid Sas. - Cały zespół filmowy i oświetleniowiec ciężko pracowali nad tym przez ostatnie tygodnie. Mam więc nadzieję, że dobrze będzie się oglądało koncerty. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Numer Raz

Gość: Dawid Sas (szef Stowarzyszenia Młoda Kultura)

Data emisji: 04.06.2021

Godzina emisji: 13.35

aw

Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń