Księżna Diana łakomym kąskiem dla filmowców

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2012 13:00
Lista aktorek, które mają się pojawić w obrazach o Księżnej jest imponująca: Keira Knightley, Scarlett Johansson i Naomi Watts. Obecnie powstają aż 3 filmy poświęcone "Królowej ludzkich serc".
Audio

Nic dziwnego, bo jak oceniła Kasia Kornet biografia  księżnej Diany jest łakomym kąskiem dla  scenarzystów. Zresztą filmowcy nie po raz pierwszy sięgają po jej historię.

- Na ostatnim festiwalu w Cannes został pokazany kontrowersyjny dokument opowiadający o tragicznym wypadku, który doprowadził do śmierci księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda. Obraz przedstawiał spiskową teorię dziejów, według której to nie pech czy presja paparazzich doprowadziły do wypadku, a działania ukrytych sił - powiedział krytyk filmowy Rafał Świątek.

Wielki świat widziany oczami świadków

Jedna z powstających fabuł będzie oparta na wspomnieniach Trevoar Rees-Jonesa, ochroniarza Dodiego Al-Fayeda, który także jechał feralnym samochodem w którym zginęła Diana.

- To bardzo łakomy kąsek dla mediów, pokazać historię od kulis, widzianą oczami ludzi, którzy w niej uczestniczyli, a jednocześnie pozostawali w cieniu - podkreślił krytyk. Zwrócił także uwagę, że w ostatnich latach mamy prawdziwy boom na biografie brytyjskich politycznych liderów.

gs

Czytaj także

William i Kate zamieszkają w domu księżnej Diany

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 05:00
Remont pałacu Kensington będzie kosztował milion funtów. Książęca para wprowadzi się tam po tym, jak następca tronu zakończy służbę w wojsku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chińczycy nagrali ducha księżnej Diany?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 18:48
Na nagraniu z kamery chińskich turystów widać dziwną grę cieni. Wydaje się, że na witrażu w jednym z kościołów w Glasgow pojawiła się zmarła księżna Diana.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Naomi Watts zagra księżną Dianę

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 21:07
Brytyjska aktorka weźmie udział w produkcji, która pokaże ostatnie dwa lata życia "królowej ludzkich serc".
rozwiń zwiń