Polecamy książki. Dan Simmons i "Zimowe nawiedzenie"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 14:09
"Zimowe nawiedzenie" to przerażająca historia, nawiązująca do biografii jej autora. To opowieść o duchach, strachu i samotności w scenerii wymierającego miasteczka Elm Haven. Jego pierwowzorem była miejscowość, w której sam pisarz spędził kilka lat w dzieciństwie.
Audio
  • O książce "Zimowe nawiedzenie" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Zimowe nawiedzenie
Okł. książki "Zimowe nawiedzenie"Foto: mat. pras.

kasztanowy ludzik 1200.jpg
Polecamy książki. Soren Sveinstrup "Kasztanowy ludzik"

Dale Stewart, niegdyś szanowany wykładowca i powieściopisarz, doprowadził do ruiny zarówno swoją karierę, jak i małżeństwo - a teraz, ostatnich godzinach Halloween, powraca do miasteczka, w którym się wychował. Ma nadzieję znaleźć tutaj spokój, ale przeprowadzka do od dawna opuszczonej posiadłości na obrzeżach miasta stanowi tylko jeden z długiej serii popełnionych przez Stewarta błędów. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Dan Simmons to amerykański pisarz science fiction, ale jak przyznaje Kinga Michalska, jego największym atutem jest umiejętne łączenie gatunków literackich. - Porównywany jest z Stephenem Kingiem, ale bliskie mu są powieści kryminalne, paranormalne, historyczne, fantastyczne, i obyczajowe, ale także horrory - mówiła rozmówczyni Kasi Dydo. Dlaczego jeszcze warto zajrzeć do "Zimowego nawiedzenia"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (miłośniczka książek)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 10.15

kd

 

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń