Lewandowski powraca do formy (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2010 11:12
W środę dwie bramki w meczu reprezentacji, w sobotę trafienie w barwach klubu z Dortmundu. Robert Lewandowski powraca do wysokiej formy.

W środę dwie bramki w meczu reprezentacji, w sobotę trafienie w barwach klubu z Dortmundu. Robert Lewandowski powraca do wysokiej formy. "Lewandowski zainicjował zwrot" - tytuł prestiżowego "Kickera" mówi wszystko. Polski napastnik, na placu gry pojawił się dopiero w 71. minucie zastępując Japończyka Kagawę i już cztery minuty później doprowadził do wyrównania.

Trzy minuty później prowadzenie gościom zapewniło samobójcze trafienie obrońcy Freiburga Mujdzy (swój udział przy tym trafieniu miał Łukasz Piszczek). Swoją szansę na podwyższenie prowadzenia miał także Jakub Błaszczykowski. Polski skrzydłowy w 85. minucie zmarnował jednak świetne podanie Roberta Lewanowskiego i z kilku metrów nie trafił do pustej bramki przeciwnika.

Media w Niemczech nie mają jednak wątpliwości. Bez Polaków w składzie Borussia Dortmund nie wygrała by spotkania z Freiburgiem. Nam pozostaje cieszyć się z wysokiej formy prezentowanej przez naszych kadrowiczów i kibicować im w kolejnych spotkaniach. Jakże miło byłoby zobaczyć trzech polskich piłkarzy świętujących wspólnie mistrzostwo Niemiec.

Marek Dziadukiewicz

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe FC Koeln 2:1 (1:0) w ósmej kolejce niemieckiej Bundesligi i objęła pozycję lidera.

Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe po rzutach karnych z trzecioligowym Kickers Offenbach w 1/16 piłkarskiego Pucharu Niemiec.

Borussia Dortmund objęła prowadzenie w tabeli niemieckiej Bundesligi. Zespół Łukasza Piszczka, Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego pokonał na wyjeździe dotychczasowego lidera - FSV Mainz 2:0.

Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski zdobyli bramki dla Borussii Dortmund w wygranym 4:0 wyjazdowym meczu ligowym z Hannoverem 96.