Polskie Radio
Section05
łukasz piszczek

Ten rywal nam "nie leży". Bilans z Czechami do poprawy

Reprezentacja Polski kończy eliminacje do Euro 2024 meczem z Czechami. W historycznym zestawieniu spotkań z czeskimi sąsiadami nie było jeszcze remisu, mimo to bilans obu zespołów jest bardzo podobny.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Robert Lewandowski reprezentacja Czech Antoni Piechniczek Jerzy Brzęczek Adam Nawałka Franciszek Smuda paweł brożek euzebiusz smolarek Arkadiusz Milik kamil grosicki Jakub Błaszczykowski łukasz piszczek

Piszczek poza sztabem Probierza. "Zachował się z klasą"

Łukasz Piszczek nie znalazł się w sztabie reprezentacji Polski, którą niedawno przejął Michał Probierz. Selekcjoner Biało-Czerwonych wyjaśnił, dlaczego nie postawił na byłego piłkarza. - Zachował się równocześnie z klasą, bo nie zamierzał grać na dwa fronty - powiedział w rozmowie z "Kanałem Sportowym".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 michał probierz łukasz piszczek

Piszczek znowu w kadrze? Kandydat na selekcjonera już działa

Według "Przeglądu Sportowego", Marek Papszun rozpoczął już kompletowanie swojego sztabu szkoleniowego na wypadek, gdyby został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Jeśli były trener Rakowa Częstochowa otrzyma zaszczytne stanowisko, jego asystentem miałby zostać wielokrotny reprezentant Polski Łukasz Piszczek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Marek Papszun Euro 2024 łukasz piszczek PZPN michał probierz

Z Niemcami można wygrać. Sebastian Mila: absolutny szok

Reprezentacja Polski zmierzy się w piątek z Niemcami w meczu towarzyskim, który zostanie rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie. W przeszłości Biało-Czerwoni tylko raz wygrali z zachodnim sąsiadem. Zwycięstwo z października 2014 roku było jednak kamieniem milowym dla drużyny prowadzonej wówczas przez Adama Nawałkę, która ponad 1,5 roku później dotarła do ćwierćfinału mistrzostw Europy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Niemiec wojciech szczęsny Robert Lewandowski Adam Nawałka Arkadiusz Milik Sebastian Mila łukasz piszczek

Piszczek nie chce być asystentem selekcjonera? "Odmówił"

Łukasz Piszczek był awizowany jako jeden z głównych kandydatów do zasilenia sztabu szkoleniowego nowego selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, były gracz Borussii Dortmund podczas rozmowy z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą nie wykazał zainteresowania posadą asystenta Portugalczyka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski łukasz piszczek PZPN Fernando Santos

Lewandowski, Piszczek i Dudek wśród polskich legend

- Mam nadzieję, że jeszcze wiele przede mną, dużo bramek, a przede wszystkim zwycięstw reprezentacji Polski - mówił kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Napastnik FC Barcelony wspólnie z Łukaszem Piszczkiem i Jerzym Dudkiem odkryli swoje tablice w Alei Gwiazd Piłki Nożnej na zewnętrznej promenadzie PGE Narodowego w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Polski SPORT Stadion Narodowy Robert Lewandowski jerzy dudek łukasz piszczek PZPN