Niesamowity pech Rogowskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 10:02
Mistrzyni świata w skoku o tyczce odwieziona została do szpitala po tym, jak podczas konkursu na sopockim molo doznała urazu dłoni.

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas konkursu Green Up Tyczka na Molo w Sopocie. Mistrzyni świata Anna Rogowska zaliczyła groźnie wyglądający upadek, po tym jak podczas jednej z konkursowych prób pękła jej tyczka.

"Taka sytuacja zdarzyła się nam po raz pierwszy" - powiedział trener, a jednocześnie mąż zawodniczki, Jacek Torliński. "Ania ma założone na lewą dłoń szwy, które zostaną zdjęte po około dziesięciu dniach. Po trzech tygodniach być może powróci do skoków" - dodał.

Dzięki upadkowi Rogwskiej w konkursie zwyciężyła Niemka Martina Strutz. Strutz, która w tym sezonie poprawiła rekord życiowy aż o 17 centymetrów, pomyliła się tylko w inauguracyjnej próbie na 4,40. Później niespełna 30-letnia zawodniczka bez większych kłopotów uporała się w pierwszych podejściach z wysokościami 4,50, 4,60 oraz 4,70. Kiedy jej triumf był już przesądzony, chciała za jednym zamachem poprawić swój najlepszy wynik (4,71), rekord Niemiec oraz sopockiej imprezy, który od 2005 roku należy do Rogowskiej (4,77). Jednak trzy próby na 4,78 były nieudane.

"Jestem bardzo zadowolona ze swojej dyspozycji. Niewiele brakowało, abym uporała się także z tą ostatnią wysokością. Współczuję Ani i życzę jej szybkiego powrotu do skakania. Pamiętam, że mi taka niefortunna przygoda przydarzyła się w 2007 roku. Także wówczas rozcięłam sobie rękę" - powiedziała Strutz.

Trzecie miejsce w konkursie zajęła Rosjanka Tatiana Połnowa - 4,50, a czwarte Monika Pyrek (MKL Szczecin) - 4,30.

"W pierwszej udanej próbie na 4,30 poczułam ból w stopie i później skakałem dość asekuracyjnie, bo nie chciałam odnieść poważniejszego urazu. Dlatego nie udało mi się już pokonać żadnej wysokości, aczkolwiek byłam przekona, że jedna z prób na 4,50 była udana. Nie wiem, w jaki sposób mogłam strącić poprzeczkę" - mówiła Pyrek.

Marek Dziadukiewicz

Czytaj także

Diamentowa Liga: Rogowska trzecia, Pyrek czwarta

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 20:33
Anna Rogowska zajęła trzecie, a Monika Pyrek czwarte miejsce w konkursie skoków o tyczce w piątych w tym sezonie lekkoatletycznych zawodach Diamentowej Ligi, które odbyły się w Oslo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Pyrek zatańczy po dobrym skoku

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2011 13:25
W trzecim tegorocznym starcie Monika Pyrek uzyskała minimum na lekkoatletyczne mistrzostwa świata, które rozpoczną się 27. sierpnia w południowo-koreańskim Daegu.
rozwiń zwiń