Korona traci pierwsze punkty w 2012 roku

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 00:32
Korona, która jako jedyna drużyna wygrała w rundzie rewanżowej cztery pierwsze spotkania - w dodatku pozwoliła w nich sobie strzelić tylko jedną bramkę - straciła pierwsze na wiosnę punkty. Kielczanie zaprezentowali się jednak lepiej od Lechii i byli bliżsi zwycięstwa.

Ostatni mecz 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy był jednak niezłym widowiskiem. Zawodnicy obu zespołów twardo walczyli o każdą piłkę, nie brakowało też dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

Na początku gra toczyła się przy nieznacznej przewadze gości, jednak pierwsi przed szansą strzelenia gola stanęli gdańszczanie. W 12. minucie bliski szczęścia był Jakub Kosecki, ale jego uderzenie zablokował Tadas Kijanskas. W rewanżu Maciejowi Korzymowi, który popisał się dynamiczną indywidualną akcją, piłkę w ostatniej chwili wybił wślizgiem w polu karnym Łukasz Surma. Za chwilę groźnie, po strzałach Koseckiego i Ivansa Lukjanovsa było pod bramką gości - pierwsze uderzenie zostało zablokowane, a drugie przeszło tuż obok słupka. W 39. minucie błąd przy wyjściu do dośrodkowania popełnił bramkarz Lechii Wojciech Pawłowski, ale w tej samej sytuacji zrehabilitował się broniąc strzał Kamila Kuzery.

Druga połowa stała pod znakiem jeszcze większej dominacji Korony. W 52. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepszy na boisku słowacki stoper Pavol Stano próbował z przewrotki zaskoczyć Pawłowskiego. Z kolei trzy minuty później Lechia powinna objąć prowadzenie, jednak po zagraniu z prawej strony Lukjanovsa Piotr Grzelczak posłał piłkę z 17 metrów obok słupka. W 70. minucie po starciu z Jakubem Wilkiem boisko z rozciętą głową musiał opuścić Vlastimir Jovanovic. Z każdą chwilą rosła przewaga kieleckiego zespołu, ale goście nie zdołali jej udokumentować bramką. Tymczasem niewiele brakowało, aby w 90. minucie Piotr Wiśniewski zapewnił gospodarzom zwycięstwo - jego uderzenie z ośmiu metrów obronił Zbigniew Małkowski.

11. kolejek do końca i do odrobienia 10 punktów. Szansa na obronę tytułu piłkarskiego mistrza Polski bardzo oddaliła się od drużyny Białej Gwiazdy.

Korona Kielce pokonała na własnym boisku Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (2:0) w pierwszym meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Śląsk Wrocław przegrał na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:2 (1:1) w meczu 21. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.