Polskie Radio
Section05
Podbeskidzie Bielsko-Biała

"Plan został wykonany". Podbeskidzie Bielsko-Biała ponownie w Ekstraklasie

- Każdy patrzył się na zegarek, bo widzieliśmy co się wydarzy po meczu. Koniec jest taki, że jesteśmy w Ekstraklasie i to jest najważniejsze – plan został wykonany - podkreślił Michał Rzuchowski, który zdobył bramkę dla Podbeskidzia Bielsko-Biała w meczu z Odrą Opole. "Górale" po czterech latach ponownie zagrają na najwyższym szczeblu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Podbeskidzie Bielsko-Biała Ekstraklasa Piłka nożna

Fortuna 1 Liga: Stal Mielec wykonała krok w kierunku Ekstraklasy. Punkt dzieli Podbeskidzie od awansu

Stal Mielec odniosła bardzo ważne zwycięstwo na zapleczu Ekstraklasy, pokonując drużynę Chrobry Głogów 1:0 i jest coraz bliżej bezpośredniego awansu. W środę swój mecz rozegra lider Podbeskidzie Bielsko-Biała, który podejmie u siebie Odrę Opolę. "Góralom" wystarczy remis by awansować na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Stal Mielec Podbeskidzie Bielsko-Biała 1. liga Ekstraklasa Piłka nożna

Fortuna 1 Liga: zacięty bój o Ekstraklasę. Cztery drużyny w grze o awans

Coraz ciekawiej robi się na zapleczu piłkarskiej Ekstraklasy, gdzie wpadkę Stali Mielec wykorzystała Warta Poznań, która dzięki przegranej ekipy z Podkarpacia odzyskała pozycję wicelidera Fortuna 1 Ligi. Po 27 z 34. kolejek liderem tabeli jest Podbeskidzie Bielsko-Biała. W grze o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej pozostają cztery drużyny.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna 1. liga Ekstraklasa Stal Mielec Podbeskidzie Bielsko-Biała Radomiak warta poznań

"Takiego rozstrzygnięcia sytuacji się nie spodziewałem"

- Akurat takiego rozstrzygnięcia całej tej sytuacji spodziewałem się najmniej. Skoro Lechia nie zrobiła tego wcześniej, tylko dziś, to widocznie uważa to za zgodne z duchem gry - mówi Robert Podoliński, cytowany przez portal sport.pl, o decyzji gdańskiego klubu, który postanowił wycofać skargę do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu przy PKOl, w sprawie nałożenia na klub sankcji w postaci ujemnego punktu.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Lechia Gdańsk Piłka nożna Podbeskidzie Bielsko-Biała Ruch Chorzów