High diving, sport, diety i ornitologia - co słychać w podcastach Czwórki?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 12:19
W tym tygodniu zdradzamy m.in. czy rozmiar... smartfona rzeczywiście ma znaczenie, co jedzą sportowcy, że tak świetnie wyglądają i jak to jest skoczyć z ósmego piętra. Mówimy też o wyjątkowym ptaku - dziwolągu, który ma bardzo krótkie nóżki. 
Podcasty Czwórki
Podcasty CzwórkiFoto: screen Polskieradio.pl

podcasty 1200.jpg
Czwórka w podcastach! Słuchaj nas jeszcze więcej!

Zapraszamy do słuchania podcastów. To nagrania, których nie usłyszycie na naszej antenie, ale których - bez ograniczeń, zawsze - możecie słuchać w sieci. POSŁUCHAJ >>>

W tym tygodniu szczególnie warto zajrzeć na podcasty: "Technologie 4.0" Mateusza Kulika, "Rejon ruchu" Piotra Galusa, do "Animalsów", gdzie usłyszycie Annę Hardej, "Strefy Prywatnej" Jakuba Jamrozka czy "Strefy gamingu" Łukasza "Jeffreja" Chmiela.

Technologie 4.0 - Mateusz Kulik Czy rozmiar rzeczywiście ma znaczenie?

Producenci smartfonów coraz częściej proponują nam urządzenia, które swoim kształtem lub rozmiarem nie przypominają dobrze nam znanych sprzętów. Czy takie niekonwencjonalne smartfony mogą się sprawdzić i jaka jest przyszłość tych urządzeń? O tym z Wojtkiem Wiemanem z kanału "Z prądem" na YouTubie rozmawia Mateusz Kulik 

"Rejon Ruchu" - Piotr Galus Medal na schabowym. O diecie olimpijczyków

Czy sportowcy zawodowi jedzą tak dobrze jak wyglądają? Jak wygląda ich dieta i co pomaga im osiągnąć zawodowy sukces? O tym w rozmowie z Ulą Somow, dietetykiem Polskiego Związki Lekkiej Atletyki.

"Animalsi" - Anna Hardej Książę Ciemności ma krótkie nóżki

Ptak dziwoląg! Dzień przesypia, noc uwielbia. To wtedy lata, je, śpiewa i wtedy też kwitnie jego​ życie towarzyskie. Wydaje dźwięki przypominające warkot jakiejś maszyny, a do tego ma ogromną paszczę. Niech Was nie zwiedzie ten maleńki dzióbek! Lelki, to tajemnicze ptaki, o których wciąż wiemy niewiele, bo bardzo trudno je zobaczyć. Po co im grzebyki na palcach, jak wyglądają ich gody, dlaczego były nazywane kozodojami - o tym wszystkim usłyszycie w podcaście Ani Hardej. O lelkach opowiada Jan Rapczyński z koła naukowego leśników SGGW w Warszawie.  

"Strefa prywatna" - Kuba Jamrozek "Skaczę z wysokości 8. piętra"!

Gdzie są granice możliwości Piotra? Piotr Porowski to high diver, trener i autor książki "Pokonaj siebie". Skacze do basenu z wodą, który z perspektywy 8. piętra wygląda jak "miska".  Gdzie są nasze granice? Jak je znaleźć? Co zrobić, żeby "nie przeholować" i jednocześnie nie spocząć na laurach? O tym w podcaście Kuby Jamrozka, którego gościem jest Piotrek Porowski.

"Strefa gamingu" ​- Łukasz "Jeffrej" Chmiel Mariusz "ManieQ" Dziarmaga tym razem nie o bijatykach

Mariusz padł ofiarą nieuzasadnionej blokady na grę FIFA, mimo że nigdy tak naprawdę nie włączył jej na PC. Wszystko wskazuje na to, że jego konto zostało zhackowane i wykorzystane do gry niezgodnej z zasadami ustalonymi przez Electronic Arts. W podcaście poruszamy ten problem a także rozmawiamy na temat systemów zabezpieczeń, piractwie i karaniu oszustów przez deweloperów.

===================

Ale to nie wszystko, bo na platformie podcastowej Czwórki usłyszycie także m.in. o budowaniu marki trenera personalnego lub instruktora fitness. Jak to robić skutecznie i jak poruszać się w social mediach? O tym w rozmowie Piotra Galusa z Kamilą Nowowiejską. Karina Terzoni rozmawia zaś z Magdaleną Jaskółką i Piotrem Tartanusem z Power Training, którzy opowiadają, jak wyglądają treningi i starty w biegach przeszkodowych. Mówią o tym, które przeszkody budzą aktualnie największy strach, jak zabezpieczyć zwykłe buty przed bagnem i jak zaplanować idealną rozgrzewkę.  

W podcaście "Odjechani" Michał Piwowarek rozmawiał zaś z Moniką Wojtkowiak, która, zanim wyruszyła w podróż życia do Panamy, wiedziała o tym kraju tyle, ile wie statystyczny Polak. Okazało się, że to nie tylko ojczyzna bananów, kapeluszy i podatkowy raj. Pobyt tam zweryfikował jej wyobrażenia i sprawił, że chciała wrócić do najbardziej kontrastowego miejsca na świecie. Swoje wspomnienia zachowała w formie obrazkowych historii. Justyna Majchrzak sprawdzała, jak pewien Belg czuje się na polskim Mazowszu i czy bez zająknienia powie "W czasie suszy szosa sucha" i odróżni strój opoczyński od łowickiego. A co my wiemy o Belgii i jej mieszkańcach?

W podcaście "Technologie 4.0" Mateusz Kulik sprawdzał też dobre strony spamu? To nieodłączny element internetu, z którym mierzymy się każdego dnia. Jak sobie poradzić ze spamem i czy takie niechciane wiadomości mogą mieć także swoje dobre strony? W tym podcaście poznacie odpowiedź na te pytania. 

***

mat.pras./kd/pj

 ​