Muzycznie zaczynamy wakacyjny weekend - słuchaj nas w sobotę!

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 15:00
Zaprezentujemy pierwszy singiel zapowiadający album Włodiego i producenta 1988, weźmiemy pod lupę muzykę gigantów elektroniki lat 90 - brytyjskie grupy Faithless i Underworld. Sprawdzimy też, jak rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości świętują Amerykanie.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/welcomia

BEATmaszyna 00.00-2.00 - Piotr Truszkowski zaprezentuje pierwszy singiel zapowiadający album Włodiego i producenta 1988. W audycji też zaskakująca premiera z poprzedniego tygodnia, czyli przepełniony relaksującymi dźwiękami krążek "Moments" od Catz 'n dogz. W "Archiwum polskiego bitu" przypomnimy "Świeży materiał" od Waco - ten kultowy album producencki w tym tygodniu świętował 19. rocznicę premiery. Poza tym Rasmentalism, Moodymann oraz taneczny, europejski house. 
 
Sobotologia 9.00-11.00 - jak 4 lipca, czyli rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości, świętują Amerykanie?

Rozbiegani 13.00-14.00 - wydanie specjalne audycji z Krościenka nad Dunajcem z Festiwalu Biegów Górskich Etapowa Triada. Karina Terzoni porozmawia z uczestnikami i zapyta m.in. o wyposażenie ich plecaków.

Muzyczne Biuro Podróży 16.00-17.00 - odkrycia francuskiej sceny muzycznej. Francja to kraj, w którym piosenka jest obecna na co dzień, a tradycja śpiewania przy różnych okazjach nie zanika, o czy świadczy popularność konkursów, gdzie można zaprezentować swoje umiejętności. 

Nie na-żarty 17.00-18.00 - frytki, sos do pieczeni i ser razem? Nie brzmi to dietetycznie, ale za to apetycznie. Kanadyjczycy kochają poutine i często stawiają to danie na stołach. Jak je zrobić? Przepisy po audycji na stronie Czwórki.

Prywatka 20.00-22.00 - Ula Kaczyńska weźmie pod lupę muzykę gigantów elektroniki lat 90 - brytyjskie grupy Faithless i Underworld swoją muzyką odcisnęły piętno na historii światowej muzyki elektronicznej - usłyszymy single, które były kamieniami milowymi w karierach tych dwóch zespołów. 

Kluboteka 22.00-00.00 - w pierwszej godzinie przegląd nowości z kręgu disco-house, a w drugiej Norbert Borzym zaprezentuje specjalny set holenderskiego dj-a ukrywającego się pod pseudonimem Thee J Jonanz. 

Literatura 

Kluczu kulturowymgodz. 15.15 w cyklu "Poeci mają głos" Stanisław Grochowiak przeczyta swój wiersz pt. "Zaproszenie do miłości".

mat. pras./kd

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Geniusz" Rasmentalism. O szukaniu pilota do siebie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:30
"Geniusz" to ósmy wspólny album Rasmentalism. - Myśle, że znalezienie pilota do siebie oznaczałoby koniec robienia muzyki. Tworzenie i pisanie to jednak jest poszukiwanie, a kolejne płyty są jak "check pointy" na tej mapie - mówi Ras. - A nawet gdybyśmy mieli już te piloty, to zawsze znajdzie się jakiś nieodkryty kanał - dodaje Ment.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Duda: "Lockdown Spaces" to zdjęcie z czasów izolacji

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 09:00
Wokalista Riverside postanowił zaskoczyć słuchaczy i bez zapowiedzi opublikował solowy album "Lockdown Spaces". - Płyta powstała spontanicznie, podczas sesji do siódmej płyty Lunatic Soul. Kiedy tylko wszedłem do studia pomyślałem, że warto by było przy okazji stworzyć coś zupełnie z niczego - opowiada muzyk. 
rozwiń zwiń