Specjalne playlisty Czwórki na Spotify. Sprawdź!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 11:51
Znani z naszej anteny dziennikarze muzyczni przygotowali specjalne playlisty z wybranymi numerami na Czwórkowym profilu w serwisie Spotify. Zapraszamy do słuchania!
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Ilkin Zeferli/Shutterstock.com

lipali koncerty 1200 500.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>
 • Ula Kaczyńska - Niewninni marzyciele, czyli o czym śnią polscy muzycy​

Niewinni marzyciele robią zmysłowe piosenki. Tworzą na pograniczu nocy i dnia, bywa; że śnią na jawie; a czasami - gdy zapada zmrok - budzą nasze skryte namiętności. Tkają dreampopowe pejzaże, przekraczają granice i płyną wraz ze swoją muzyką.

 • Kacper Ponichtera - Polski film w dżwiękach

Selekcja oparta na muzyce filmowej. Przypomnicie sobie największe klasyki, ale także poznacie nowych twórców, których muzyka dopełnila geniuszu prezentowanych obrazów.

SŁUCHAJ TAKŻE Playlista Czwórki - tak gramy >>>


mikrofon studio radio czwórka 1200.jpg
SPRAWDŹ Muzyka w Czwórce - wywiady, relacje, ciekawostki
 • Zamilska - Muzyka kobiet

Siła jest kobietą, muzyka jest kobietą, przyszłość jest kobietą, dlatego dzisiaj na liście … same kobiety. Zdolne, odważne, piękne ciałem i duchem.

 • Norbert Borzym - Polskie sample na zagranicznych płytach

Polacy nie gęsi, swoje... sample mają. Polska muzyka cieszy się ogromną popularnością wśród zagranicznych artystów. Rodzime płyty samplowali m.in. The Chemical Brothers, A Tribe Called Quest, Beastie Boys, DJ Krush, Action Bronson i Jazzanova. Tu znajdziecie najciekawsze z nich. 


Marta Zalewska 1200.jpg
ZOBACZ Koncert Marty Zalewskiej w Czwórce
 • Harper - Polish My Synth

Klasyczna polska muzyka zdominowana przez brzmienia klawiszy, syntezatorów i beat-maszyn: #synthpop, #disco, #newromantic, #rock i #electro. "Gonić zachód" - tak w nagraniu "Video dotyk" śpiewa Anna Jurksztowicz. Ale jakże pięknie, uroczo i nowocześnie graliśmy przecież na własnych warunkach.

 • Numer Raz - Kobiety w rapie i R'n'B

Kobiety w polskim RAPIE i szeroko pojętym R'n'B zawsze zajmowały wysokie stanowisko. To miks wybranych przeze mnie utworów, tych dwóch bliskich sobie gatunków muzycznych, które wyjątkowo zapadły mi w pamięć. Stworzone przez kobiety w Polsce i po polsku.


Up To Date 2020 harper 1200.jpg
Czwórka na Up To Date Festival
 • Maken - Duchowe dźwięki reggae

Reggae to muzyka duchowa, zachęcająca do zmiany świadomości, podkreślająca, że bardziej liczy się wiedzieć i czuć niż mieć. Oto polskie piosenki, które każą zastanowić się nad życiem. Od lat 80-tych po współczesność - wprowadź się w nastrój, ta muzyka chwyci za serce i nie puści.

 • Maciek Szajkowski - Polska muzyka świata

To pierwsza seria wybranych zespołów polskiej sceny etno - folkowej. Jej reprezentacja, choć nie cała. Przekrojowy zestaw utworów, jako wizytówki grup i zaproszenie do zapoznania się z ich twórczością. Od bliskich tradycyjnemu graniu wykonań do eksperymentów i międzynarodowych mariaży. Korzenie i kw​

 • Maciek Kasprzyk - Młode, polskie

To zbiór tegorocznych numerów od polskich artystów. Wyrazistych, mających własny pomysł na siebie, oryginalnych. To świeża muzyka z klimatem, niejednokrotnie trudna do zaszufladkowania. Najłatwiej umieścić ją na pograniczu alternatywnego popu i elektroniki.


 • Bartek Koziczyński - Forpoczta polskiego rocka 

Bartek Koziczyński – prowadzący audycji „Rock Blok” na antenie radiowej Czwórki – prezentuje najgorętsze rockowe zjawiska ostatnich miesięcy.

 • Piotr Truszkowski - Polskie płyty z 2020 roku, które warto znać

Dwadzieścia polskich bitów, które mogły umknąć waszym radarom w tym szalonym roku. Lo-fi, rap, house, soul i funk - polska muzyka jest różnorodna i kolorowa, a po więcej takich brzmień zapraszam w sobotę o północy na BEATmaszynę w Czwórce.

Czytaj także:

 • Damian Sikorski - Będzie głośno! (single laureatów, wyróżnionych i wybrane utwory e składanek)

Playlista "Będzie Głośno!" to zbiór utworów nagranych przez finalistów konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" Czwórki. Kompozycje te to zapis tego co dzieje się "tu i teraz" wśród młodych polskich artystów, którzy działają poza głównym nurtem. Na playliście znajdziecie singlowe piosenki zwycięzców. 


 • Patrycja Zielińska - Re:Wers, czyli poezja dźwięków

Wiersze interpretowane na nowo są jak reedycja płyty z bonusami, niby znamy a jednak odkrywamy zupełnie inną wartość. Poezja nie musi być nudna, do poezji można tańczyć. 

Posłuchaj także:

 • Kuba Sojka - Polska elektronika/muzyka klubowa

Playlista przedstawia utwory wyłącznie polskich artystów, tworzących muzykę elektroniczną w najróżniejszych odsłonach. Znajdziemy w niej zarówno brzmienia cięższego techno jak i te, które potrafią przenieść słuchacza w bardziej łagodne zakątki świata muzyki elektronicznej.

***

mat. pras./kd

 

Czytaj także

Avant Art Festival. W Warszawie i we Wrocławiu trwa święto muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 12:30
Maciej Maciągowski, Sneaky Jesus, VTSS, Tonfa, Polonka czy Mike Majkowski - lista artystów, których usłyszeć mogliśmy na scenie Avant Art we Wrocławiu jest bardzo długa. A przed nami Warszawa. Trwa 13. odsłona tego festiwalu muzycznego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za nami koncert Tonfa z Up To Date Festival 2020

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 09:00
W audycji "UTDF Replay" mogliśmy usłyszeć koncert warszawskich raperów, czyli zespołu TONFA. Przypomnieliśmy najlepsze brzmienia z Czwartej Sceny Czwórki, która stanęła podczas jedenastej edycji Up To Date Festival w Białymstoku. 
rozwiń zwiń