"EKOiści". Posłuchaj koncertu Marty Zalewskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 19:20
Marta Zalewska - laureatka II odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" i ambasadorka cyklu "EKOiści" - wystąpiła na koncercie w Czwórce. 
Audio
  • Koncert Marty Zalewskiej - jak zagrała ambasadorka cyklu "EKOiści"? (Ekoiści/Czwórka)
Koncert Marty Zalewskiej w Czwórce
Koncert Marty Zalewskiej w CzwórceFoto: Bartek Bajerski

W rozmowie z Damianem Sikorskim artystka zdradziła co sądzi na temat ekologii we współczesnej muzyce, opowiedziała o planach artystycznych oraz o nowym ekosinglu, nad którym obecnie pracuje.

Przeczytaj też: "EKOiści". Jak nie marnować żywności? >>>


Marta Zalewska to wokalistka i multiinstrumentalistka, a także autorka tekstów, która doświadczenie zbierała, grając z Kayah czy Krystyną Prońko, ale i zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova. Od dziecka fascynuje się latami sześćdziesiątymi XX wieku i ruchem hipisowskim. Takie korzenie wraz z talentem, którym można by obdzielić kilku muzyków i mnóstwem doświadczeń, dały efekt w postaci albumu naładowanego energią. W ramach zwycięstwa w naszym konkursie wydała debiutancką płytę "Chcę wszystko". 

"EKOiści" to projekt edukacyjno-muzyczny, którego głównym założeniem jest promowanie przyjaznych środowisku zachowań. Składają się na niego audycje, konsultacje ekologiczne i koncerty. Ekoambasadorami cyklu zostali: Marta Zalewska, Szpilersi i Funk da System. Celem projektu jest edukacja ekologiczna słuchaczy poprzez ekokonsultacje i warsztaty z ekspertami, audycje specjalne poruszające temat ekologii w różnych aspektach życia oraz koncerty. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: EKOiści

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Marta Zalewska

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 18.05

mat. pras./kd/kul

Czytaj także

Od Ujścia do Źródła. Wielki finał nad Wisłą w Krakowie!

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 12:21
Tego lata z okazji Roku Rzeki Wisły Czwórka zapraszała swoich słuchaczy na plenerowe audycje i koncerty pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". Ostatni przystanek - u źródła - miał miejsce 14 sierpnia w Krakowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zmniejszyć ilość śmieci na cmentarzach po Wszystkich Świętych?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 16:48
Po 1 listopada na cmentarzach pojawi się mnóstwo odpadów: wypalonych plastikowych zniczy, sztucznych kwiatów, a nawet… pustych opakowań po słodyczach.
rozwiń zwiń