Hyper Son i ich debiutancki krążek "Euforia"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 12:00
- To był album, w którym postanowiliśmy się rozprawić z naszą przeszłością - każdy indywidualnie. To był ciężki proces, bo człowiek, który w niego wchodzi musi czasem rozdrapać stare rany po to tylko, żeby wydobyć jak najsilniejszą warstwę emocjonalną. Każdy z nas to zrobił i stąd tak silny przekaz w tekstach  - mówią o swojej płycie muzycy Hyper Son.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/PopTika
myasta  1200.jpg
Myasta i "Tańcz" - jak powstawał ich teledysk?

"Euforia" to nowoczesne połączenie hip-hopu, indie-popu i muzyki elektronicznej, które niejednemu słuchaczowi zawróci w głowie.

Hyper Son to kopalnia nieszablonowych pomysłów i petarda jeżeli chodzi o talenty wykonawcze instrumentalistów. Ten ogromny potencjał docenili m.in. Katarzyna Nosowska i Piotr Metz podczas Festiwalu Młodych Talentów 2018 w Szczecinie, w którym zajęli pierwsze miejsce.

Posłuchaj

14:38 _PR4_AAC_Bedzie_glosno_all_ 2020_11_13-19-10-57.mp3 Z zespołem Hyper Son rozmawiamy o ich debiutanckiej płycie "Euforia"

Okazali się tak dobrzy, że występowali na jednej scenie między innymi z takimi gwiazdami jak PRO8L3M, Paluch, Grubson, Monika Brodka, Kayah, Mela Koteluk, Daria Zawiałow i Paulina Przybysz. Nagrali również wspólny numer z Meek, Oh Why? i Sarsą. 

Źr. YouTube/Hyper Son/ Joanna Dark (Official Video)


1200_Luxtorpeda_shutterstock.jpg
Luxtorpeda z plytą Anno Domini MMXX - to dla nas dobry rok

Tak naprawdę debiutem grupy są „Miejskie historie”, które funkcjonują tylko w przestrzeni internetowej.

- "Euforia" jest również nazwana naszym debiutem, a to dlatego, że została wydana jako pierwsza w formie fizycznej. Tytuł krążka to takie mocne słowo określające emocje i dlatego je wybraliśmy - mówi zespół. - Ten album jest bardzo osobisty, niesie duży ładunek emocjonalny wynikający z naszych przeżyć, czy rzeczy, które obserwujemy i które dzieją się wokół nas. Postanowiliśmy, że "euforia" to bardzo dobre słowo określające pewne zjawiska.

Zobacz także: 

Euforia również jest też zawarta w albumie. - Słychać, że piosenki są dopieszczone, dobrze zagrane, świetnie wyprodukowane i dużo jest w niej radości i  dużo uśmiechu  - tak o krążku Hyper Son mówił prowadzący audycję Damian Sikorski.

Prace nad albumem z przerwami trwały dziewięć miesięcy, zaś czas pandemii muzycy wykorzystali na jego szlifowanie.

- W marcu mieliśmy taki moment, gdzie było dużo różnych planów, ale ze względu na globalny plan, musieliśmy je zmienić - opowiadają. - W sumie szczęśliwie, że tak się stało. Byliśmy na ostatniej prostej z albumem i dzięki pandemii mogliśmy się wtedy tylko na nim skupić. Wydaje nam się, że to wyszło z korzyścią dla tego krążka.

Zobacz także: 

Inspiracją do napisania utworów na płytę była między innymi twórczość amerykańskiej piosenkarki jazzowej Melody Gardot. Jej wpływ wybrzmiewa w piosence "Joanna Dark" i nie chodzi w niej tylko o bohaterkę narodową Francuzów.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Maciej Kwarciński, Mateusz Frankiewicz (Hyper Son)

Data emisji: 13.11.2020

Godzina emisji: 19.19

mat.pras/aw

Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

CF98 z krążkiem "Dead Inside". "Czasami jesteśmy martwi w środku"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 22:01
Gościem Czwórki była Karolina Duszkiewicz z grupy CF98. Zespół powraca z nową EP-ką "Dead Inside".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń