Wrocław Hip Hop Festival i One Love Music Festival - muzyczne uderzenie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 13:30
W listopadzie do Hali Stulecia powrócą dobrze znane wrocławskie festiwale. Przed nami spora dawka polskiego rapu oraz wybuchowa mieszanka reggae, soul, drum’n’bass i nie tylko. Czwórka objęła te wydarzenia swoim patronatem.
O.S.T.R.
O.S.T.R.Foto: Anita Ostrowska/mat. pras.

RFT_TAPES_55_1200.jpg
Respect For Tape pod patronatem Czwórki

Wrocław Hip Hop Festival i One Love Music Festival na stałe wpisały się w jesienny kalendarz wrocławskich wydarzeń muzycznych. Po rocznej przerwie organizatorzy powracają z programem, który na pewno usatysfakcjonuje fanów polskiego rapu oraz amatorów muzyki spod znaku m.in.: reggae, soul, world music, jungle oraz drum’n’bass.

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

Wrocław Hip Hop Festival od początku istnienia stawiał na najgorętsze i najbardziej szanowane nazwiska na polskiej scenie hip-hopowej, nie zapominając także o młodych, świetnie zapowiadających się raperach. Po czasie część artystów na stałe wpisała się w line-up, a ich rokroczny powrót na imponującą scenę w Hali Stulecia niezmiennie budzi emocje fanów polskiej rap gry. W tym roku wrocławskie święto hip-hopu przypada na 19 listopada, a wśród zapowiedzianych raperów znaleźli się m.in.: Paluch, O.S.T.R., Białas, Guzior, OIO (OKI, Otsochodzi, Young Igi), Kękę, Sarius, Malik Montana oraz Kukon.

Mat. pras./plakat Mat. pras./plakat

Dzień później odbędzie się One Love Music Festival, który na przestrzeni kilku ostatnich lat jeszcze bardziej otworzył się na nowe gatunki muzyczne, choć dotychczas kojarzony był głównie z nurtem muzyki reggae. Organizatorzy dojrzeli szanse we wprowadzeniu do oferty muzyki elektronicznej, z naciskiem na drum’n’bass - już w 2018 roku hitem okazała się scena Hospitality (brytyjskiej wytwórni Hospital Records), na której zaprezentowali się m.in. High Contrast i London Elektricity. W tym roku drumową reprezentację tworzą Metrik, Friction oraz Pendulum (dj set). Do Wrocławia powróci także Nneka, nigeryjska wokalistka znana ze swojego eklektycznego podejścia do tworzenia muzyki. Jednym z najbardziej energetycznych koncertów z pewnością będzie występ Grubsona, który niedawno świętował 12 lat od wypuszczenia swojego największego hitu "Na szczycie". Zaskoczeniem może być zaproszenie do line-upu Krzysztofa Zalewskiego, Bitaminy czy składu KARAŚ/ROGUCKI, ale twórcy festiwalu stawiają po prostu na dobrą muzykę i powoli zacierają granice, które miałyby wyznaczać poruszanie się tylko w jednym określonym stylu muzycznym. 

Mat. pras./plakat Mat. pras./plakat

Lineupy obu wydarzeń:

Wrocław Hip Hop Festival (19 listopada): Paluch, O.S.T.R., Białas, Guzior, OIO, KęKę, Sarius, Malik Montana, Kukon, Chivas, Dżej, DJ Soina

One Love Music Festival (20 listopada): Pendulum dj set, Nneka, Krzysztof Zalewski, Grubson, Friction, Metrik, Zamilska, Bitamina, KARAŚ/ROGUCKI, Smolik/Kev Fox, Gutek, Bas Tajpan feat. Kłakiem & DJ. Hopbeat

***

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka

Czytaj także

Duet Paula i Karol o płycie "Lifestrange": jest troszkę beatlesowska

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 00:00
Paula Bialski oraz Karol Strzemieczny, czyli muzycy duetu Paula & Karol opowiadali w Czwórce o nowej płycie zatytułowanej "Lifestrange" oraz o swoich folkowych inspiracjach.
rozwiń zwiń