Nieprzeciętni 2022. W poniedziałek poznamy finalistów plebiscytu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2022 00:01
To już ostatnie dni oczekiwania na finałową dziesiątkę Nieprzeciętnych 2022. Wybór jury poznamy już w poniedziałek 16 maja o godzinie 6.00. Wtedy też rozpocznie się głosowanie. Kto zostanie Nieprzeciętnym 2022? Zwycięzcę poznamy 23 czerwca. 
Nieprzeciętni 2022 startują w marcu
Nieprzeciętni 2022 startują w marcuFoto: Polskieradio.pl

Czwórka szuka ludzi niezwykłych, z nietuzinkowymi zainteresowaniami, a także nowatorskimi pomysłami. Akcja, która wystartowała już po raz kolejny w marcu, adresowana jest do tych, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania i tworzą wyjątkowe rzeczy. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. Słuchacze mogli do 17 kwietnia zgłaszać kandydatury spośród rodziny, przyjaciół, znajomych czy współpracowników, a nawet samych siebie. Do wygrania cenne nagrody: cyfrowe radioodbiorniki, a także słuchawki i głośniki bluetooth. 

ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2022 <<<

- Nieprzeciętny to człowiek zaangażowany w życie. Człowiek, któremu się chce się więcej - mówiła mówiła Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki i przewodnicząca jury plebiscytu. - W obecnych czasach większość z nas jest nieprzeciętna i swoim zaangażowaniem w robienie czegoś więcej dla innych pokazujemy naszą wrażliwość i wyjątkowość. W Czwórce szukamy zarówno tych, którzy działają charytatywnie, jak i sportowców, poetów, muzyków, graczy. W ostatnich latach mieliśmy wiele niezwykłych zgłoszeń, swoją pasją podzielili się z nami chociażby twórcy drewnianych piór, czy chłopak, który wygrywał melodie na domofonie - tłumaczyła. 

W ubiegłym roku Nieprzeciętnym 2021 został Rademenez, czyli Radosław Blonkowski, rekordzista Guinnessa z roku 2021 na najdłuższy maraton indywidualnego rapowania, konferansjer, muzyk, bboy, beatboxer, człowiek pełen kreatywności i zaangażowania. - Tytuł Nieprzeciętnego 2021 zmotywował mnie do tego, żeby tę nieprzeciętność wynieść na wyższy level. Ta nieprzeciętność chodzi za mną, podkręca chęć do dalszego kreatywnego rozwoju. To nagroda, z której jestem dumny - podkreślał w audycji Czwórki "Stacja kultura"

Czwórka sprawdziła także, co słychać u Nieprzeciętnego 2017, Mateusza Zaremby. Przyszłym kandydatom na Nieprzeciętnych radził, by prezentowali się takimi, jakimi są w rzeczywistości i nie próbowali udawać nikogo innego - Rób to, co kochasz i każdego dnia dodawaj od siebie troszeczkę więcej. Bądź prawdziwy, bo to twoje pasje sprawiają, że jesteś wyjątkowy - podkreślał gość Czwórki w audycji "In English please".

Spośród wszystkich nadesłanych kandydatur kapituła plebiscytu wybierze 10 finalistów i ogłosi ich nazwiska 16 maja. W kolejnym etapie konkursu to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród szczęśliwej dziesiątki. Od 16 maja do 12 czerwca będzie można głosować na swojego faworyta poprzez stronę czworka.online. Wyniki głosowania i nazwisko Nieprzeciętnego 2022 poznamy na uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 23 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana.

Regulamin plebiscytu Nieprzeciętni 2022.pdf <<<

Regulamin konkursu Nieprzeciętni 2022.pdf <<<

W tym roku w skład jury plebiscytu Nieprzeciętni 2022 wchodzą:

·     Hanna Dołęgowska - dyrektor-redaktor naczelna Czwórki, przewodnicząca Jury, od początku kariery zawodowej związana z Polskim Radiem.  W 2017 roku otrzymała prestiżową nagrodę Złoty Mikrofon.

·     Rademenez (Radosław Blonkowski) - Nieprzeciętny 2021, rekordzista Guinnessa z roku 2021 na najdłuższy maraton indywidualnego rapowania, konferansjer z 14-letnim doświadczeniem, muzyk, bboy, beatboxer.

·     Krzysztof Golonka - jeden z najpopularniejszych influencerów sportowych, były mistrz świata w trikach piłkarskich, półfinalista programu Mam Talent.

·     Weronika "Wrona" Jasiówka - wokalistka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i producent pochodząca z Krakowa. Laureatka 5. odsłony konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno", dzięki któremu ukazała się jej debiutancka płyta "Sen o smaku lukrecji"

·     Monika Kukla - studentka II roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie rekreacją i rozrywką. Członek Kadry Narodowej w paranarciarstwie biegowym i parabiathlonie. Miłośniczka zwierząt i włoskiej muzyki.

·     Sylwia Majcher - udowadnia, że resztki mają moc i z sukcesem mogą wracać na stół, by robić pyszne wrażenie. Wyłapuje ekościemy, opowiada o niemarnowaniu i wyzwaniach, jakie warto podejmować dla poprawy kondycji swojej i planety.

·     Krzysztof Piersa - terapeuta do spraw uzależnienia od gier komputerowych, internetu i telefonów komórkowych. Autor poradników profilaktycznych i powieści fantastycznych, youtuber zachęcający do pisania książek, zapalony modelarz figurkowy i stały bywalec sklepów z mangą.

·     Konrad Skotnicki - w internecie znany jako Doktor z TikToka. Naukowiec zajmujący się chemią i badaniem potencjalnych leków przeciwnowotworowych. Prywatnie aktywista klimatyczny i fan Puszczy Białowieskiej. Po godzinach słucha polskiego rapu.

Czytaj także:

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. "Nieprzeciętność to odwaga"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 11:00
Trwa Plebiscyt Czwórki Nieprzeciętni 2022. Do 17 kwietnia czekamy na wasze zgłoszenia, a w tym czasie sprawdzamy, co słychać u finalistów z poprzednich lat.
rozwiń zwiń