Premierowo w Czwórce: Jacko Brango o piosence "Rozumy"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 15:20
W dniu premiery pierwszego solowego utworu Jacko Brango odwiedzi Czwórkę i opowie o singlu "Rozumy" oraz o planach artystycznych na przyszłość. 
Jacko Brango.
Jacko Brango.Foto: mat. prasowe/Agora Music

Autorski projekt Szymona Paduszyńskiego - wrocławskiego muzyka znanego m.in. z zespołu Krzysztofa Zalewskiego, grup Jamal oraz Neony - to mieszanka pasji do muzyki i emocji, które musiały wyjść poza ciało, to powieści snute w barwach indie rocka ze względu na upodobania, choć - jak przyznaje artysta - nie lubi się zamykać w szufladach. 

"Rozumy" to pierwszy singiel Jacko Brango. Zwiastuje on serię osobistych piosenek utrzymanych w stylistyce szeroko pojętej muzyki alternatywnej opartej na gitarowych brzmieniach. Piosenka w metaforyczny i obrazowy sposób opisuje zmagania z prokrastynacją w kontekście realizacji swoich marzeń i ambicji. Tempo utworu oraz agresywny bas w refrenie idealnie oddaje nerwową scenerię nierównego pojedynku z własnymi oczekiwaniami. - Moim najgorszym zwyczajem jest odkładanie rzeczy na potem. Najtrudniejsze walki to często te z samym sobą. Pisanie tej piosenki było swojego rodzaju autoterapią. Rozmienianie się na drobne, tysiące bodźców, które odwracają uwagę od tego, czego naprawdę chcę, ślepa wiara, że innym wszystko przychodzi łatwiej - to moja codzienność, i coś mi mówi, że nie tylko moja - opowiada autor tekstu i muzyki.

Jacko Brango to szczere piosenki, trochę wprost, trochę między wierszami, dużo bardzo różnorodnie brzmiących gitar, czasem szybko, czasem romantycznie, czasem szybko i romantycznie. Artysta odwiedzi nas w dniu premiery singla. 

***

Na "Muzyczny Lunch" - w czwartek (25.05) o godz. 13.00 - zaprasza Bartek Koziczyński.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Snail Mail - nowe pokolenie indie rocka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 15:00
"Lush" - pierwsza płyta Lindsey Jordan, wydana pod pseudonimem Snail Mail - ukazała się w 2018 roku. Wtedy to o Amerykance zaczęto mówić, że jest główną postacią nowego pokolenia indie rocka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wosk" - Baasch wraca z pierwszym singlem z nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 15:10
Baasch konsekwentnie idzie własną muzyczną drogą, jednak tym razem wpuścił do swojej muzyki więcej światła. - "Wosk" jest utworem o miłości i to chyba słychać od razu. Jestem romantykiem i muszę się już z tym pogodzić - mówi artysta w Czwórce. - Mam nadzieję, że ludzie to poczują i poczują tę miłość poprzez ten utwór, który im wysyłam.
rozwiń zwiń