Plebiscyt Nieprzeciętni 2023. Wygrała Julia Gierszewska!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2023 19:00
Julia Gierszewska zwyciężyła w plebiscycie Czwórki Nieprzeciętni 2023. Jest tegoroczną maturzystką, planuje studiować medycynę. Angażuje się społecznie, uprawia sport. 
Julia Gierszewska Nieprzeciętna 2023
Julia Gierszewska Nieprzeciętna 2023Foto: Krzysztof Świeżak

Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń jury wybrało 10 finalistów, następnie słuchacze i internauci wybierali zwycięzcę. Nasza laureatka Julia Gierszewska to tegoroczna maturzystka, która planuje studiować medycynę, a w przyszłości zostać słynnym neurochirurgiem.

W wieku 11 lat umiała szyć chirurgicznie na gąbce do mycia naczyń, a maszyna do zabiegów laparoskopowych z gumeczkami i kuleczkami w środku była jej ulubioną zabawką. Laureatka oraz finalistka wielu olimpiad i konkursów, zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. Autorka licznych prac badawczych, aktualnie pisze na temat choroby Huntingtona. Prowadzi koło biologiczne dla młodszych uczniów, jest współorganizatorką Szkolnego Forum Badaczy, uczestniczy w różnych zbiórkach oraz pomaga przy organizacji największych imprez sportowych, takich jak Enea Bydgoszcz Triathlon. W wolnym czasie lubi jeździć konno oraz czytać książki o psychologii i neurobiologii.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2023 <<<

- Będę dalej rozwijać swoje pasje i marzenia - mówiła Julia Gierszewska tuż po ogłoszeniu wyników plebiscytu. 

Finaliści plebiscytu otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzca - statuetkę i tytuł Nieprzeciętnego 2023. Mamy też nagrody dla głosujących!

Galę finałową uświetnił występ, świetnie znanej słuchaczom Czwórki, WRONY, która zwyciężyła w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" w 2021 roku. 

___

Nieprzeciętni 2023 to plebiscyt skierowany do młodych ludzi, którzy robią coś fajnego, mają niesamowitą pasję, tworzą nietuzinkowe i niebanalne rzeczy oraz mają nadzwyczajne umiejętności. - Pokazywanie pozytywnych przykładów ludzi, którzy działają na rzecz wspólnego dobra, jest i zawsze było bardzo ważne - mówi Hanna Dołęgowska, redaktor naczelna radiowej Czwórki, organizatorka plebiscytu Nieprzeciętni 2023.

W ubiegłym roku tytuł Nieprzeciętnego trafił do Jakuba Tylmana - pedagoga, nauczyciela oraz inicjatora ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoły bez zadań domowych". 

Plebiscyt Nieprzeciętni odbywa się w Czwórce co roku Plebiscyt Nieprzeciętni odbywa się w Czwórce co roku

***

mat. pras./kd/pj


Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023
Zobacz więcej na temat: Czwórka Nieprzeciętni 2023
Czytaj także

Nieprzeciętni 2023. "Szukamy ludzi zaangażowanych w życie"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 09:00
Nieprzeciętni wracają do Czwórki! Wystartowała kolejna odsłona naszego plebiscytu. - Poszukujemy ludzi, którzy mają wyjątkowe pasje i robią rzeczy niebanalne - mówiła Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki, która zainaugurowała tegoroczną odsłonę. 
rozwiń zwiń