"Iluzja" od Rosalie. Oto zapowiedź nowej płyty artystki

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 18:50
W dniu premiery "Iluzji" - pierwszego singla zapowiadającego nową płytę Rosalie. - artystka będzie gościem audycji "Muzyczny Lunch". 
Rosalie. w studiu Czwórki.
Rosalie. w studiu Czwórki.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

- Muzyka łączy ludzi, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. I to nie tylko artystów, ale też słuchaczy - mówiła w Czwórce Rosalie. Ostatnio  na artystycznej drodze spotkała Catz 'n Dogz i Tymka, z którym nagrała utwór "Jak ich tu pokochać". Chętnie współpracuje też ze swoją dobrą znajomą - producentką Chloe Martini. - Z Chloe zrobiłyśmy numer na moją debiutancką płytę, a potem cover "Kiedy powiem sobie dość" O.N.A. Wybór tej piosenki był oczywisty, ale trudny. Z jednej strony "Kiedy powiem sobie dość" odwołuje się do mojej młodości, to muzyka, której kiedyś słuchałam. Z drugiej - miałam świadomość wagi i powagi tego utworu - wspominała artystka. - Dzięki obecności Chloe ujarzmiłam te wszystkie demony. My po prostu dogadujemy się bez słów.  

Rosalie. - oprócz dwóch solowych płyt "Flashback" i "iDeal" - ma na swoim koncie współprace z takimi artystami jak Catz 'n Dogz, Rasmentalizm, Paula Roma i 1988. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty artystka - w 2017 roku - wystąpiła na festiwalu Up To Date. W swojej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hopu lat 80. i 90. z zamiłowaniem do nowej elektroniki. - Byłam fanką takich gatunków, więc moja muzyka jest hołdem dla ukochanych artystów, a nie odpowiedzią na obowiązujące mody - opowiadała artystka. - Siła moich utworów podobno polega na wokalu. Wielokrotnie już słyszałam, że na koncertach mój głos dodaje piosenkom nowej energii.

Sprawdź też:

Po wydaniu drugiego krążka "iDeal" artystka utrzymała pozycję w lidze najciekawszych polskich artystek. Docenili ją słuchacze i krytycy muzyczni, a także koleżanki i koledzy z branży, którzy coraz chętniej zapraszają do współpracy. W tym roku Rosalie. gościnnie pojawiła się na płycie Pauli Romy oraz w utworze "4Real" z Błażejem Królem i Holakiem. Ostatnio wystąpiła też z Brodką. Jaka będzie jej nowa płyta - o tym w rozmowie z Ulą Kaczyńską.  

Rosalie. - Chodź, chodź, chodź prod. Chloe Martini (Official Video) | Rosalie.

***

Na "Muzyczny Lunch" zapraszamy w czwartek (26.01) o godz. 13.00.

kul


Czytaj także

Rosalie. o miłościach od pierwszego słyszenia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 10:30
-  Zabiorę Was w podróż po różnych muzycznych rejonach. Będzie trochę kobiet, będa też mężczyżni. Wszystko "smooth and chill" dla dobrego samopoczucia - zapowiedziała Rosalie., kolejna bohaterka nowego muzycznego cyklu "Dziewczyny grają".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Proste piosenki LXS. Lena Osińska i Steez o płycie "Anima"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 15:50
– Niektórzy twierdzą, że w dzisiejszych czasach nagrywanie płyt nie ma sensu. I początkowo też myśleliśmy tylko o wydaniu EP-ki. Ale im dalej w las, tym więcej mieliśmy do powiedzenia, a kolejne utwory zaczęły układać się w całość – tak o krążku "Anime" opowiadają Lena Osińska i Steez, czyli LXS.
rozwiń zwiń